Disneyland Gezi Yorumları

Çocuklar kadar büyüklere de hitap eden oyun diyarı Disneyland, Fransa’nın başkenti Paris’e metro ile gelindiği takdirde bir saat uzaklıkta olan bir mesafededir. Disneyland gezi yorumları incelendiğinde, çocuklar kadar yetişkin kesimi de etkilediği yönündedir.

Disneyland Gezi Yorumları

Disneyland’ın Bölümleri

Disneyland, Disneyland Park, Walt Disney Studios Park şeklinde iki kapısı bulunur. Disneyland Park, Disney Park, Walt Disney Studios, Village başlıca gezilecek bölümler arasındadır. Disney Park,   içerisinde beş tane park bulunan bir alandır. Main Street, Frontierland, Adventureland, Fantasyland, Discoveryland gibi bölümlerden oluşmaktadır.

Disneyland gezi yorumları içerisinde belirtilecek bir diğer konu da, buraya erken saatlerde gelmenin önemidir. Sabah saatleri dışında, öğlene doğru ziyaret edildiği takdirde, Disneyland’ın hayli kalabalıklaşması yönünde görüşler yaygındır.

Disneyland’a Ulaşım ve Ziyaret Saatleri
Disneyland’a Paris aktarmalı gelmek isteyenler için, tren yolculuğu önerilir. Paris’ten kırk beş dakikalık bir tren yolculuğu sonunda,  Marne La Vallee Durağı’nda inilmek suretiyle Disneyland’a ulaşmak mümkün.

Disneyland ziyaret saatleri,  aylara göre değişiklik göstermekle birlikte yılın önemli aralığında hafta içi saat 10  ile 18 arası, hafta sonu ise 9 ile 22 arası ziyarete açıktır. Parkın girişinde verilen harita yardımı ile gezi rehberi hazırlamak ve gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.

Disneyland’ı   Diğer Adıyla Eurodisney’in  Genel Tanıtımı
Disneyland,  Paris’e gelenler için mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır. Disneyland gezi yorumları içerisinde,  buraya bir tam gün ayrılması gerektiğini belirtmek yerinde olur. Bunun için Disneyland içerisinde konaklama yapmak için muhtelif oteller de bulunmaktadır. 

Shuttle denilen otobüsler, kalınan otelden park içerisine sefer yapmaktadır. Park merkezi, yürünecek mesafede olmasına rağmen, gezmek için zaman kaybetmek istemeyenler için önerilebilir. Disneyland gezi yorumları içerisinde park girişinde uzun kuyruklara hazırlıklı olunması gerektiğini belirtmek yerinde olur. Başta alınan biletler ile tüm gün Disneyland’da gezmek mümkündür.

Disneyland’ın Gezilecek Yerleri

Disneyland temel olarak beş bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler sırasıyla:

Disneyland Park Paris
Trenle gezmek mümkündür. Tema park olan Disneyland Park Paris, beş park alanından oluşmaktadır.

Bunlar: Main Street, Frontierland, Adventureland, Fantasyland, Discoveryland olarak belirtilebilir.

Main Street
1900’lü yılları tasvir edilerek hazırlanmış, bir Amerikan kasaba yaşantısı görünümünde olan bu alan, parkın giriş alanı olmaktadır. Buharlı tren ve faytonlar ile gezinti yapmak mümkündür.  Mickey Fare, Tom ve Jerry, Külkedisi, Yedi Cüceler gibi türlü masal kahramanları bulunmaktadır.

Frontier Land
Kovboylar ve Kızılderili canlandırmaları ile 1800 lü yılların Amerika’sında, Vahşi Batı hayatını görmek üzere tasvir edilmiştir. Teksas sokakları, Fantom Evi, Büyük Kanyon ile Disneyland gezi yorumları içinde bu alanın mutlaka ziyaret edilmesi önerilir. Missisipi Nehri’ne Mark Twain Gemisi ile yapılacak yolculuk, gezenleri hem coğrafi hem de tarihi keşfe çıkarmak için hazırlanmış mekanlar arasındadır.

Adventure Land
İndiane Jones, Karayip Korsanları gibi masal kahramanları ile macera keşfine çıkmak isteyenler için tasarlanmış bir alandır. Korsanlar, adacıklar ile adeta filmi yaşamak mümkündür. Robinsn ve Cuma’nın yaşama alanları, kulübeleri yer almaktadır.

Fantasy Land
Disney’in en önemli kahramanlarını bulmak bu bölümde mümkündür. Çocuklar tarafından en çok sevilen bölümler arasındadır. Peter Pan, Pamuk Prenses, Pinokyo gibi en önemli masal kahramanlarını  burada görmek mümkündür. Bu bölümün girişinde masalsı sivri bir kule yer almaktadır.

Disneyland Gezisinde Alışveriş
Disneyland’ da masal kahramanlarının ufak heykel ve bibloları ile  türlü hediyelik eşyayı bulup,   almak mümkündür.

Disneyland Gezisinde Yemek Olanakları
Disneyland gezisinde hamburger, hot dog, pizza gibi yiyecekleri rahatlıkla bulmak mümkündür.

Yorumlar