Tüm Yönleriyle Akupunktur Tedavisi

Son yılların,  en popüler tedavi yöntemlerinden biri haline gelen akupunktur; birçok kişinin öyle yada böyle bir şekilde duyduğu ama hakkında pek fazla bir şey bilmediği,  dünyanın en kadim tedavi yöntemlerindendir.
Tüm Yönleriyle Akupunktur Tedavisi
Modern tıp tekniklerinin yetersiz kalması,  hastaların çok fazla ilaç kullanması ve bu ilaçların ciddi yan etkilerinin görülmesi sebebiyle alternatif tıp yöntemlerine karşı ciddi bir ilgi gösterilmeye başlanmıştır. Bu yöntemlerin de en başta gelenlerinden biri akupunkturdur. Eski kaynaklara göre aslında Türklere ait bir tedavi yöntemi olan akupunktur; sonraları Çinliler tarafından öğrenilip, geliştirilmiştir. Günümüzde de birçok kişi bu yöntemin Çin tıbbına ait olduğunu düşünmektedir.

Akupunktur Nasıl Uygulanır?  Herkese ve Her Yaştan Kişiye Uygulanabilir mi?

Akupunturun vücutta birçok uygulama noktası bulunmaktadır. Kulaklar,  el, ayak, boyun, sırt, yüz hatta dile bile uygulanabilmektedir. Akupunktur tedavisinde ucu çok ince iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler tek kullanımlık olup tamamıyla kişiye özeldir. Yaklaşık yarım saat kadar uygulanan bölgede bekletilmekte daha sonra tek tek çıkarılmaktadır. Haftalık iki seans olmak üzere toplam on seanstır.

Akupunktur uygulaması; konusunda uzman olan bir doktor tarafından yapılmaktadır. Tedavinin uygulanacağı noktaları da doktor belirlemekte ve bu noktalara uygulamayı gerçekleştirmektedir. Akupunktur tedavisinde doktorun iyi seçilmesi,  merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalara asla rağbet edilmemesi gerekmektedir. Bu yöntem her yaştan ve her cinsten kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yan etkileri hemen hemen hiç yoktur. Oldukça güvenilir bir yöntemdir.

Akupunktur İle Hangi Hastalıklar Tedavi Edilmektedir?

Akupunktur günümüzde modern tıbbın yetersiz kaldığı birçok hastalığın tedavisinde devreye girmekte ve çok olumlu sonuçlar alınabilmektedir Modern dünyanın en önemli rahatsızlıklarından olan ve çoğu vakit ilaç tedavisine cevap vermeyen migrende akupuntur oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun yanında solunum yolu hastalıklarında: astım, bronşit, nefes darlığı;  Kalp ve damar hastalıklarında yüksek tansiyon, şeker gibi rahatsızlıklarında, kas ve eklem ağrılarında başvurulan bir yöntemdir.

Ayrıca akupunktur ile uyku bozuklukları, depresyon, kekemelik gibi birçok sorun çözümlenebilmektedir.  Öyle ki sigara bağımlılığının tedavisinde dahi yüz güldüren sonuçlar elde edilmektedir. Akupunktur sadece hastalıkların tedavisinde değil, kozmetik alanda da kullanılmaktadır. Cilt gençleştirmede, ciltteki ince kırışıklıkların tedavisi,  derin çizgilerin yumuşatılması, yüz ovalinin sıkılaştırılmasında da oldukça başarıyla uygulanan bir yöntemdir.

Akupunktur; gün geçtikçe daha çok kişi tarafından fark edilmekte ve ciddi  bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Yorumlar