DUDAK ÇATLAĞINA NE İYİ GELİR?

Kış aylarında daha fazla karşılaşmakta olduğumuz dudak çatlaklarından kurtulmak için pek çok yöntem aranıyor. Kullanılması en uygun yöntemler ise doğal yöntemlerdir.
DUDAK ÇATLAĞINA NE İYİ GELİR?
Dudaklar çatladığı zaman kanama ve kuruluk gibi soyulma ve döküntü gibi pek çok olumsuz sonuç meydana gelebilir. Dudakların çatlağından kurtulmak içinse doğal yöntemlere başvurabilir ve düzenli olarak kullanarak çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Dudak çatlağına iyi gelen ilk yöntem vazelin kullanımıdır. Vazelin yoğun derecede neme sahip olan ve her zaman her yerde rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Dudaklarınıza ihtiyaç duyduğunuz her an rahatlıkla vazelin uygulaması yapabilir ve çatlak görünümü ve hissi en aza indirebilirsiniz. Dudak bakımını düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde, dudaklarda meydana gelen çatlaklar da en aza inecektir.

Dudak Çatlaklarına Özel Bal Karışımı

Bal oldukça doğal bir üründür ve cilde iyi geldiği gibi dudak çatlaklarına da iyi geldiği biliniyor. Yüzyıllardır varlığını sürdürmekte olan bal, bir kaşık alınır. İçerisine bir iki damla limon, bir kapsül E vitamini, bir çay kaşığı yoğurt ve toz şeker karıştırılır.

Dudaklara uygulanan bu karışım sayesinde dudaklara doğal peeling yapılır ve dudak üzerinde çatlak bir görünüme sebep olan kuru bölgeler temizlenir ve nemlenir. Dudaklar çatladığı zaman aynı zamanda hindistan cevizi yağı da kullanarak bu çatlak görünümden kurtulabilirsiniz.

•    Hindistan cevizi yağı badem yağı ile karıştırılarak dudaklara sürülebilir.

•    Dudak çatlağına en iyi gelen yağlardan birisidir ve ister sıvı olarak ister katı olarak kullanılabilir.

•    Dudak çatlağına iyi gelmesi ve dudaklara etkili bir şekilde nüfuz edebilmesi için buhar uygulaması da yapılabilir.

Dudak Çatlağına Buhar İyi Geliyor Mu?

Cilt temizliğinde kullanılan buhar yöntemi aynı zamanda dudak çatlaklarına da iyi geliyor. Dudaklar, üst kısımda bulunan dudak zarının hasar görmesi ve cildin dökülmesi şeklinde çatlamaya başlar. Bunu önlemek ya da var olan çatlaklardan kurtulmak için dudaklara buhar uygulaması yapılarak yumuşaması sağlanabilir. Sonrasında ise  uygun bir nemlendirici uygulanarak dudakların çatlaklarından en kısa süre içerisinde kurtulabilir ve çok daha dolgun ve nemli dudaklara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar