ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER VE ÖDEM ATICI ÇAY TARİFİ

Merhabalar, günümüzde hepimizin de çok iyi bildiği gibi birçoğumuzun ödemle başı dertte. Aşırı tuz tüketimi ve sağlıksız beslenmenin sonucunda, kişide ödem oluşabiliyor.
ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER VE ÖDEM ATICI ÇAY TARİFİ
Bununla birlikte kadınların adet dönemlerinde de sıklıkla karşılaştığımız bir durum. Peki, bu sağlık probleminin önüne nasıl geçeriz, dersiniz? İşte bunu açıklığa kavuşturmak için bugün siz okuyucularımıza “Ödem söktürücü bitkiler ve ödem atıcı çay” adlı başlığını, dizayn ettim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım.

Şimdi dilerseniz, anlatımıma ödem söktürücü bitkilerden bahsetmek ve ödem sorunu için bazı önerilerde de bulunmak istiyorum.

Ödem Söktürücü Bitkiler

Evet, günümüzde ne yazık ki bir hekim önerisi olmadan internetteki popüler videolardan ve içeriklerden yararlanmak isteyip, doktor önerisi olamayan ilaçlar kullanılmakta. Uzman önerisi olmayan ve tamamen internetten duyulan bu ilaçların kullanımı ise sağlığı riske atıyor ve hatta ölüme bile sebep olabiliyor.

Hatta bu konuda günümüzde duyarsızlığı ve bilinçsizliği yüzünden hayatını kaybedenlerimiz, bile var. İşte bu nedenle sırf ödem atacaksınız diye, doktor kontrolü olmadan kesinlikle ve kesinlikle, internette gördüğünüz ve yine internetten önerdiğiniz ilaçları, kullanmamalısınız.

Ancak illa ödem atmak için ilaç tedavisi almak istiyorsunuz, tıp da bunun çözümü sağlanmıştır ve o zaman da hekiminize danışıp ve yine hekiminizin kontrolündeki ödem atıcı ilaçlardan kullanmanız gerekiyor. Tabi bunun çözümü tıp da var. Ancak bu konuda ilaç kullanmak istemiyorsanız ve kendinizde bitkisel ve tamamen doğal bir takviye arıyorsanız, yine doktorunuza danışarak biraz sonra vereceğim tarifi uygulayabilirsiniz.

Ödem sökücü iki tane temel bitki vardır. Bu bitkilerin ilki kiraz sapı, ikincisi ise mısır püskülüdür. Evet, biz bu bitkilerdeki şifanın bilincinde tam olmadığımız için genelde çöpe atıyoruz. Oysa doğa çöp üretmez ve ürettiği her şeyde yine bizler için bir şifa kapısıdır. Yeter ki onları doğru ve bilinçli bir şekilde kullanalım.

Ödem Atıcı Çay

Ödem atıcı çayımız için sabah kiraz sapını akşamda mısır püskülünü uygulamamız gerekiyor. Nasıl mı? Öncelikle yapmanız gereken işlem, 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine 30 adet kiraz sapını koyup, kısık ateşte 5 dakika kaynatıp, her sabah kahvaltıdan önce ılıkken tüketilmelidir.

Akşam ise aynı şekilde 1 su bardağı klorsuz suya bir tutam mısır püskülünü koyup, 5 dakika kısık ateşte iyice kaynatıp, süzdükten sonra akşam yemeğinden 2 saat sonra tüketilmesi, gerekmektedir.

NOT: Bu kür, bir ay boyunca eksiksiz bir şekilde uygulanmalı.

Yorumlar