EN ŞIK VE GÖSTERİŞLİ ÇOCUK BOLERO ÖRGÜ MODELLERİ

Özellikle kız çocuklarına çok yakışan ve şık duran bolero modelleri basit olması ile de biliniyor. Fakat birkaç model var ki yapımı bile birkaç saat içerisinde yapılabilinecek modeller arasında. Kolay bolero modeli resimli anlatım ile de kolaylık sağlayacağız. Ayrıca bolero için size önerimiz simli ipleri tercih etmenizdir. Özellikle yumuşak hafif simli ipler bu anlamda oldukça şık duruyor. Bolero için almanız gerekenler;
EN ŞIK VE GÖSTERİŞLİ ÇOCUK BOLERO ÖRGÜ MODELLERİ
Malzemeler

•    2 numara örgü şişi
•    Bir yumak ip ( bauda tercihi size bırakıyoruz)

Yapılışı

Öncelikle çocuğu yaşı baz alınarak işlenmesi daha doğru olacaktır. Biz burada size 3 yaş ve 4yaş arasın kız çocukları için işlenebilecek bir sayı vereceğiz. Boyuna işlenecek olan bolero için en az 45 çift yani 90 tek olarak şişe ilmek atın. Sonrasında ise biz düz model tercih ettik ki yeni başlayanlar da rahatlıkla işleyebilsinler.

Düz bir sıra ters bir sıra düz olarak işleyeceğiniz boleronun boyu en az 160 veya 180 cm olarak işlemeye devam edin. 190 cm olunca kesim yapabilirsiniz. Sonrasında ise uzunlamasına bakın ve sağ ve sol taraftan aşağı ve yukarı birleştirilecek şekilde iki uçları birleştirin. Önce sağ iki ucu sonra sol iki ucu birleştirin.

Bu işlemden önce isterseniz boleronun kenarına küçük bir model de işleyebilirsiniz. Önü oval duracak olan boleroya isterseniz iki uçlu ön tarafına zincir çeker ve giydirirken de birbirine birleştirebilirsiniz. Oldukça basit olan bu model çocuklara giydirildiği zaman şık bir görüntü de sunuyor. Simli ip ile işlemek istemezseniz herhangi bir ip veya akıllı iple de işleyebilirsiniz. 

Sadece Bir Model Değil Binlerce Model Var

Yukarıda bahsettiğimiz model basit ve şık bir model olsa da bunun dışında birçok model yine bulunmaktadır. Tabi ki buradaki önemli unsur sizin zevkiniz ve örgüye olan yatkınlığınızdır. Ayrıca hırka gibi önce iki ön ve arka sonra da kol da işlemeniz mümkün olmaktadır. Hayal gücünüzü zorlayarak modelleri çoğaltanız mümkün olmaktadır. Ayrıca süsleme yaparken pompon, rozet, çiçek desenleri de koyabilirsiniz. Yalnız küçük yaştaki çocuklar için yapacaksanız ip tercihi oldukça önemlidir.

Yorumlar