EN ŞIK ÇOCUK BERE MODELLERİ

Kış aylarının olmazsa olmazları arasında bulunan çocuk bereleri çeşitli ve şık modelleri ile göz kamaştırıyor. Annelerin çocukları için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Her daim onlar için en iyisini en güzelini isterler. Bu yüzden de söz konusu olan evlatları için de en şık bere tasarımlarını yapmak isterler. Kadınlar bu anlamda Derya Baykal bebek beresi modellerine baksa da yeni ve farklı model arayışından da kedilerini alı koyamıyorlar.
Derya Baykal bebek beresi modelleri
Bu anlamda sizler için seçmiş olduğumuz yeni ve senenin modası bere modelini sizlere aktarmak istiyoruz. Bu modelimiz kulaklı bir model olacaktır. Çocuğunuzun hem kafası hem de kulakları koruma altında kalacaktır.

Malzemeler

•    4,0 numara örgü şişi
•    Ebruli ip bir yumak

Yapılışı

Öncelikle ilk kulağını işlemek için 7 ilmek işliyorsunuz. İlk iki sırayı işledikten sonra isterseniz ilik açıp ve diğer tarafına da bir düğme takarak tamamen çeneye kadar kapanmasını da sağlayabilirsiniz. Bir ters bir düz olarak her sırada arttıracaksınız. 31 ilmek olana kadar işledikte sonrasında diğer parçayı da aynı şekilde işleyin. Bu iki ayrı parçalar berenin kulakları olacaktır. Ayrı şişlerde işlediğini kulakların ikisi de bittikten sonra kulaklı olan şişlerden birine 39 ilmek atın sonra diğer şişte bulunan kulağı da aynı şişe alıp bir buçuk santimden fazla olacak şekilde bir ters bir düz olarak lastik işleyeceksiniz.

Bu işlemi bitirdikten sonra düz olarak her sırada artacak şekilde ve şapa haline gelecek şekilde işlemeye devam edeceksiniz. Bittikten sonra iki ucu dikerek ve ponpon yaparak şapkayı oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken berenin pot olmamasıdır. Bu detaydan başka hiçbir detay yoktur. Basit ve işlemesi kolay olan bu modeli başka şekillerde de işlemeniz mümkün olmaktadır.

Çocuklar İçin Farklı Bereler

Günümüzde eskiye dönüşün hızla yaygınlaşması ile el işleri de uzun zamandır laik olduğu yeri bulmuştur. Büyüklerimizin mirası olan bu kıymetli eşyaları yaşatmalı ve herkesin de yapmasını sağlamalıyız. Birçok model ve tasarıma da ev sahipliği yapan bereler de erkek çocuk bere modelleri olarak farklı tasarımlarda bulmak mümkündür.

Özellikle son dönem de kar maskesi şeklinde yapılan bere modelleri çok dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra eskilerden olan bol pomponlu modeller de günümüzde çok tercih edilenler arasında yerini alıyor. Ayrıca yine düz ve sırma modelli olan bere modelleri de sıkça tercih edilenler arasındadır. Burada önemli olan sizin hangisini zevk ve şevk içerisinde işleyeceğiniz olacaktır.

Yorumlar