EN İYİ ERKEK BEBEK YELEK MODELLERİ

Erkek çocukları için kış aylarında üşümemeleri için en çok kullanılan el işleri arasında erkek bebek yelek modelleri ve yapılışları bulunuyor. Hem kış aylarında ev can sıkıntısını engelliyor hem de çocukların üşümesini engelliyorsunuz. Kış aylarının en yoğun zamanlarını yaşadığımız şu zamanlarda da ihtiyaç duyulan bebek yelek modelleri arasında yeni ve şık modeller de artık hayata geçirilmiştir.
EN İYİ ERKEK BEBEK YELEK MODELLERİ
Bu seneye damgasını vuran ve çok işlenen erkek çocuklarına yelek modellerini aktaracağız. Bu modeller için çok örgü bilginizin olmasına veya örgüde usta olmanıza gerek yok kolaylıkla herkesin evde yapabileceği basit ve şık modelleri sizlere sunacağız. İlk modelimiz ile başlayalım;

Malzemeler:

•    Bir çift 2,5 veya 3,0 numara şiş,

•    İki tane bebe yünü biz akıllı ip tercihi yaptık sizler isterseniz evlerinizdeki ipleri de değerlendirebilirsiniz.

Yapılışı
Öncelikle yeleğin arkası için 70 ilmek yani 35 çift olarak şişin üstüne ilmek kuruyoruz. Sonrasında ise bir ters bir düz olarak en az iki parmak kalınlığında işliyoruz. Lastik ne kadar sık ve enli olursa kıvrılma olasılığı o kadar azalacaktır. Sonrasında ise üstünü düz olarak çocuğun koltuk altına kadar işleyiniz. Boy için ilmek sayısı vermiyoruz.

Çünkü burada çocuğun boyu önem teşkil ediyor. Hatta başlarken de çocuğun enine göre siz şişe kurarken de ilmek sayısını arttırabilirsiniz. Koltuk altına gelesiye kadar şişledikten sonra sağdan ve soldan sıra ile önce üç sonra iki sonra da bir olarak kesim yapınız. Omuz kısmının bitmesine iki parmak kala boyun oyuğu da koymayı unutmayınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra arka kısmı tamamen bitmiş olacaktır. Önü için e iki ayrı parça işleyeceksiniz. Önce bir ilmek ile başlayın ve haruşa yaparak her sırada bir ilmek arttırın. 17 çift ilmek elde edene kadar işleyin ( yine burada arkayı kaç başladıysanız onun yarı sayısını baz almalısınız.

Biz verdiğimiz ilmek sayısına göre baz aldık) haruşanın üzerine düz işlemeye başlayın ve koltuk altına gelesiye kadar düz olarak işleyebilirsiniz. Koltuk altını arka kısımda yapıldığı gibi kesin. Yakası için de her sırada bir ilmek kesecek şekilde kesersiniz. Her iki parça bittikten sonra da dikiş ve birleştirme işlemi yaparsanız. İsteğe bağlı olarak düğme veya başka bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Yorumlar