EN ÇOK TERCİH EDİLEN TESBİH MODELLERİ

Özellikle Türk toplumu erkekleri, tesbihe çok önem vermektedir. Tesbih dini yönden önem verilen değerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Namaz sonunda, otuz üçer defa Allahın isimlerini zikretmekte kullanıldığı gibi stres atmak veya alışkanlık sebebiylede kullanılmaktadır. O nedenle Türk toplumunda tesbihin ayrı bir yeri ve önemi bulunmaktadır. Çok çeşitli Maden ve maddelerden çok güzel tesbihler imal edilerek kullanıma sunulmaktadır.
EN ÇOK TERCİH EDİLEN TESBİH MODELLERİ
Bu tesbihler arasında en önemli yere sahip ve çok kullanılan tesbihlerin başında, gümüş, kehribar, oltu, kuka tesbihler yer almaktadır. Özellikle Gümüş tesbih, işlemesi, işçiliği ve maddi değeri açısından en çok kullanılan tesbihler arasında yer almaktadır. Tesbih modellerinin değerini de iyi bir işleme ile yapılmış, tesbih püskülü göstermektedir.

Kaliteli Tesbih Nasıl Anlaşılır, Modeller Nelerdir?

Kaliteli tesbih, özellikle kullanılan madde ve işçilikten anlaşılabilmektedir. Plastikten imal edilen bir tesbihle değerli taş ve madenlerden yapılan tesbih, kıyaslanamayacak kadar fark göstermektedir. Tesbihin işçiliği kaliteli ise tesbih iyi bir tesbihtir diyebiliriz. Değerli taşlar ile yapılan tesbihlerin yanı sıra fosil tesbihler ile ağaç grubu tesbihlerin birçok çeşitleri bulunmaktadır. Tesbih işçiliğinde önemli unsurlardan biride imamedir.

İşçiliği özen ve itina isteyen imame, tesbihin kalitesini gösteren etkenlerden biri olarak yerini almaktadır. Kaliteli tesbih denince, akla gelen tesbihlerin ilk sırasında çok fazla çeşidi bulunan, Kehribar tesbih gelmektedir. Bu çeşitler, ateş, sıkma, damla, fosil gibi isimler almaktadır. Bu tesbihlerin değerine değer katan etmenlerin başında, yine gümüş püsküller gelmektedir.

En Çok Kullanılan Tesbih Çeşitleri

En çok kullanılan tesbihler arasında yine kalitesi ve sağlığa olan faydaları ile bir tesbih modeli de kuka tesbih modelidir. Tropikal bir ağacın, meyvesinin kabuklarından imal edilmektedir. En çok kullanılan tesbih modellerinden biridir. İyi bir işçilik kullanılarak yapılan bu tesbihte yine gümüş püskülü ile ayrı bir değer kazanmaktadır. Tesbih modelinde mutlaka kaliteye önem vermeniz yararınıza olacaktır. En iyi aksesuar olarak tercih edilen tesbihler tarzınızın da ön plana çıkmasına yardımcı olur. Bundan dolayı seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Yorumlar