TESPİHLERİN KULLANICISINA GÖRE DEĞİŞEN MODELLERİ

İş yaşamında ve sosyal hayatta stresin artmasına bağlı olarak, meditasyon amaçlı birçok ürün kişilerin ellerinde olmaya başlamıştır. Fakat meditasyon için kullanımı en çok olan tespihlerdir. Bu tespihler hem stres atma amacı taşırken aynı zamanda da görsel aksesuar amacı taşımaya başlamıştır. Aksesuar olarak kullanımına bağlı olarak ta tespih modelleri ve çeşitleri de artmıştır.
TESPİHLERİN KULLANICISINA GÖRE DEĞİŞEN MODELLERİ
Tespih modelleri ve seçenekleri içinde gümüş tespih çeşitleri ve diğer değerli taşlardan tespihler üretilmeye başlanmıştır. Kişiler tespih kullanımı yaparken sadece modelline ve ürünün ham maddesine değil aynı zamanda da giyilen kıyafetlere uyumluluğuna da özen göstermeye başlamışlardır. Tespih seven kişiler nerede ise her kıyafetlerine ve saatlerine kombine edebilecekleri farklı modellerde ve farklı taşlarda tespih seçimi yaparlar.

Seçilen Tespihlerin Özellikleri

Tespihlerin modelleri nerede ise aynıdır. Fakat burada tespihlerin ham maddesi ve rengi değişir.  Bunun için tespih almadan önce tespihlerin ham maddesi düşünülerek tespih seçilmelidir. Özellikle en çok tercih edilen kehribar tespih modellerinin birçok çeşidi bulunur bunlardan; ateş kehribar, damla kehribar, parça kehribar, sıkma kehribardır.

Yine tespih alırken sadece şekli ve modeline değil aynı zamanda da tespihlerin atölye işçiliğine de önem verilmelidir.  Fabrikasyon işi ve orijinal olmayan tespih modelleri de artmıştır fakat kişiler, bu gibi orijinal olmayan tespihleri tercih etmemelidir. Bu şekilde olan tespihler, kişilerin elinde görüntü olarak hoş durmayacaktır.

Tespih Çeşitleri

Tespih kullanımının artması ile beraber tespih modelleri de artmıştır. Tespih çeşitleri içinde en değişik olan model elbette ki kuka tespih tir. Bununla beraber: ağaç tespihler, kehribar tespihler, doğal taş tespihler, fiber tespihler, gümüş tespihler, katalin tespihler, oltu taşı tespihler, hayvansal tespihler, taraftar tespihler ve kişiye özel tespihlerden oluşur. Seçimlerinizde tarzınızı mutlaka ön plana çıkaran modelli tercih etmelisiniz. Ayrıca seçilen tesbih modelleri psikolojik olarak da size iyi gelecektir.

Bunun için kaliteli bir model tercih etmeye özen göstermelisiniz. Günümüzde farklı tarz tasarıma sahip olan modeller aynı zamanda tamamlayıcı aksesuar görevini de görmektedir. Bundan dolayı düzenli olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Yorumlar