KAYA TUZUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Merhabalar, bugün adeta ‘doğada çöp yoktur’ dedirten bir konuyu, kaleme aldım. Son dönemde hepimizin de şahit olduğu gibi birçok uzmanında kendi aralarında tartışma konusu edindiği bir konuyu, siz okuyucularımız için uzman görüşlerine dayanak, araştırdım ve yine sizler içinde “Kaya tuzunun faydaları” adlı başlığı altında, anlatıma sunacağım.
KAYA TUZUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Kaya Tuzu

Kamuoyunda genellikle kaya tuzu olarak bilinen ama aslında bir tuzdan fazlası olarak, Halit ismindeki bir mineraldir. İşte bugün sizler için Halit ismindeki bu minarelin bizler için en önemli faydalarını araştırdım ve sizler içinde detay detay dizayn ettim. Gelin, uzman görüşlerinin de yer aldığı ve bizler içinde son derece önem arz eden kaya tuzunun faydalarına birlikte bir göz atalım, ne dersiniz?

Kaya tuzu bizim için neden mi önemli, dersiniz? Çünkü kaya tuzunda, insan vücudunuz da bulunan 92 mineral ve elementin, 84 bulunmaktadır. Kaya tuzunu dilerseniz, odanızda bir lamba olarak kullanabilirsiniz. Özelliklede çalışma odalarında ve ofis odalarında kullanmanızda, fayda var derim.

Neden mi? Çünkü kaya tuzu lambası, negatif elektron yaydığı için odanızda biriken pozitif iyonları azaltır. Tabi kaya tuzunun yaptığı bu işlem, bizim sağlığımız için son derece önemli bir hamledir. Çünkü bilgisayar, televizyon ve telefon gibi bulunduğunuz ortama radyasyon yayan teknolojik aletler, etrafa pozitif iyon saçar. İşte tam o zamanda kaya tuzu lambası devreye girer ve etrafa negatif elektron vererek, sizi radyasyondan korur. Evet, bildiğiniz gibi radyasyon kansere sebep olan en büyük etkenlerden birisidir. Ancak kaya tuzu lambası, radyasyonu yok eder ve bizi kansere karşıda koruyucu bir işlev yapar. Bu nedenle de kaya tuzu lambasını, çalışma odalarınıza ve radyasyona maruz kaldığınız mekânlara koymanızda her zaman fayda var. Peki, kaya tuzunun faydaları sadece bu kadarla mı sınırlı? Elbette ki hayır!

Kaya tuzu, astım hastalarına tam bir şifa kaynağıdır. Astım hastaları kaya tuzunu kaynatarak buharını odalarına yaysınlar ve o havayı solusunlar. Kısa sürede astım diye bir sorunları kalmayacaktır. Çünkü başta da bahsettiğim gibi kaya tuzu, etrafa negatif elektron verir ve sizi rahatlatır. Ayrıca günün stresini ve yorgunluğunu üzerinden atmanın en iyi yolu da ayaklarınızı, ılık kaya tuzlu suda bekletmeniz olacaktır. Evet, belki henüz farkında değiliz ama kaya tuzu bizler için beyaz altın değerinde bir hazinedir.

Yorumlar