HANGİ MODEL ARAÇ NE KADAR YAKIT TÜKETİYOR

Araç alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan bir tanesi yakıt tüketimidir. Alacağınız aracın kaç beygir olduğunu ve ne kadar bir enerji harcadığını kesinlikle öğrenmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşarak ekonomik yakan bir araca sahip olabilirsiniz. Aşağıda sizin için belirlediğimiz modellerin yakıt tüketimi yer alıyor.
HANGİ MODEL ARAÇ NE KADAR YAKIT TÜKETİYOR

Ford Focus Yakıt Tüketimi

Ford Focus, sürüşünde parlaklık, kullanılan malzemelerinin kalitesi, rahat sürüş pozisyonu sağlayan koltuklarla gözünüzü kamaştırabilir. Ancak kötü puanlarını da söylemek gerekiyor.

Birincisi 1.6 dizel aldığınızda mutlaka dikkatli bakmanız gerekiyor, size daha büyük sorunlar çıkarmaması için bakımlarını zamanında yaptırmaya özen göstermelisiniz. İlk piyasaya çıktığından beri kullanıcıların eleştirileri arka kısmın sıkışık olarak dizayn edildiğiydi.

Kullanıcıların bir şikayeti daha doğrusu rahatsızlıklarını belirttikleri Ford Focus özelliği de kabin kalitesinin düşüklüğü… Ekonomik olarak sizi düşünen Ford Focus yakıt tüketimi, ortalama 4.2 litre ile 100 km. gidiliyor olmasıyla kendi segmentindeki kıyaslama ibresini kendine çevirir. Focus'un Türkiye’de her zaman en çok satan otomobillerden biri olmaya devam etmesinin bir nedeni var. Çünkü gerçekten, çok iyi.

Hyundai İ20 Yakıt Tüketimi

Hyundai i20’nin en büyük ve en önemli özelliği, 5 yıllık garanti kapsamı seçim yapmanızda etken olabilecek bir faktördür. O Yüzden Hyundai i20’lerin birçoğu hala orijinal garanti kapsamındadır. Hyundai i20 yakıt tüketimi şehir içi ve şehir dışı ortalaması ise 5,6 litre ile 100 km. yapabildiğidir. Tutumlu, ekonomik bir otomobil olması aile otomobillerinde gözleri Hyundai i20’ye çevirir. Hyundai i20 teknik özellikleri açısından sıradan olmasına karşın fiyatı ile ülkemizde oldukça fazla sevilmiştir.

Hyundai i20 şimdiye kadar sahip olduğunuz ya da araba sürdüğünüz en heyecan verici otomobil olmayabilir, ancak i20'nin ev yolunuzda, kapınızda olması gereken tatmin edici, tutumlu ve uygun fiyatlı küçük bir şey olacağına bahse gireriz. Bazı yeni Hyundai kullanıcısının 'dönüm noktası' statüsüne getiremediğini ve bunu söyleyemediklerini belirtseler de Hyundai i20 sağlam ve mantıklı bir satın almadır. Konfor arayanlar için de ideal bir seçim olacaktır.

Yorumlar