DİJİTAL PAZARLAMA TEKNİKLERİ

Trafiğinizin büyük bir çoğunluğu Google'dan gelir. Peki ya bir algoritma aniden değişirse? Kendinizi haksız yere sayfalara 10 ve 11'e, uzunca tırmanışın tepesine geri döndüğünü fark edebilirsiniz. SEO kalenizi güçlendirmek için arama motorunuzun çabalarına ek olarak trafik kaynaklarınızı çeşitlendirin. Forum, YouTube, bloglar gibi kaynakları deneyin.
DİJİTAL PAZARLAMA TEKNİKLERİ

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması, müşterilere ileti yerleştirmek için pazarlama kanallarını kullanmak yerine, onları anlamlı ve kullanışlı bir içerik sağlamak için kullanan bir yaklaşımdır. Bu özel pazarlama taktiği, sektöründe düşünce lideri olarak kendini arayan, aynı zamanda müşteri sadakati ve marka güvenini kurmak isteyen bir işletme için mükemmel bir çözümdür.

Pazarlama stratejinizi bir araya getirirken akılda tutmanız gereken birkaç içerik pazarlama ipucu: Başkaları için içerik yazın ve sizin için yazmalarına izin verin: Başkaları için kaliteli içerik üreten markanızın farkındalığını artırın. Başkalarının size yazmasını sağlayarak, bir ortaklığı güçlendiriyorsunuz, aynı zamanda uzmanlık ve marka ismini üçüncü taraf doğrulaması olarak kullanıyorsunuz.

Çeşitli içerik türlerini deneyin: Hangi türlerin işletmeniz için en iyi sonucu verdiğini görmek için içeriğinizi farklı formlarda yeniden paketlemekten korkmayın. Örneğin, genellikle blog yazıları yazarsanız, neden bir beyaz sayfa, e-kitap veya web seminer deneyin?

Zamanlamanızla tutarlı olun: Okuyucularınızın web sitenizi yeni içerik arayışında bulma alışkanlığı kazanmalarını istiyorsunuz. Haftada bir kez ya da günde bir kez, işinizi düşüncelerinizde tutmalarını, modelinizi bilmelerini ve buna göre ziyaret etmelerini istiyor olursunuz. Bir stratejinizin olduğundan emin olun: İçeriğinizin ve hedef kitlenizin amacını düşünün ve hedeflerinizi tanımlayın. İçerik hedeflerinize ulaştıktan sonra, bunlara öncelik verin ve harekete geçin. Bu sayede istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

E-Posta Pazarlaması

Denenmiş ve gerçek, e-posta pazarlaması orijinal çevrimiçi pazarlama biçimlerinden biridir. Basit bir ifadeyle, bu tür pazarlama, potansiyel ve güncel tüketicilerle ilişkiler geliştirmek için e-postaları kullanmayı gerektirir ve iletinizi oradan almanın en uzak yollarından biridir. Çok uzun zamandır bu yana olduğu için, genellikle çevrimiçi pazarlamanın diğer biçimlerinden daha uygun fiyatlıdır ve başarılarınızı takip etmenize yardımcı olacak çok sayıda araç bulunmaktadır.

Yorumlar