BURUN AKINTISI ALERJİSİ NEDİR VE ÇÖZÜMÜ NASIL OLUR

Çoğu insanın çözüm bulamadığı başa çıkamadığı burun akıntısı ve alerji hayatımızda çok yerde engel oluyor. Alerji denilince alerjiyi tetikleyen birçok neden var. Bunların bazıları basit uygulamalar ilaç kontrolü ile minimum dereceye iniyor ilkbaharla gelen yeşillenmeler çiçeklerin açması motive ederken bunun yanı sıra alerjisi olduğumuz polenler temizlik yapılırken çıkan toz baş etmek oldukça kolay değil.
BURUN AKINTISI ALERJİSİ NEDİR VE ÇÖZÜMÜ NASIL OLUR

Burun Akıntısı Alerjiyle Baş Etmek İçin Öneriler

Bunların birkaç uygulamayla alt seviyeye indirmek için kendimizden başlamak neye alerjimiz ve alerjinin ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Alerji Nedir?

Bağışıklık sistemimiz dışarıdan gelen burun kanalları, deriden giren yabancı ve zararlı maddelere karşı reaksiyon göstermesi. Herkes için normal olan ama sizin vücudunuza dâhil olduğunda hapşırma burun akıntısı nadir görülen burun kanaması gibi etkenlerin meydana gelmesidir.

Burun Akıntısı Alerjiyle Baş Etmek İçin Öneriler

•    Bulunan ortamda toz varsa dışarı çıkmak uzaklaşmak.
•    Rüzgârlı tozlu havalarda kapı pencereleri kapatmak.
•    Bahar mevsiminde toz ve polenler sık olduğu için açık alanlara çıkmayı azaltmak.
•    Klima kullanımı araç ve evlerde kullanılan klima fitre temizliği yapılmadığı zaman tozlu havayı dışarı aktarmaktadır. Klima temizliği belirli aralıklarda yapılması gerekmektedir. •    Burun kanalarının temizlenmesi temiz olması dikkate alınmalı, burun kanalları temizliği için burna su çekmek evde uygulaya bileceğimiz tuzlu su ile temizlemek alerjinizin artmasını engelleyecektir.

Yaşam koşulları el vermese de bu tür konularda dikkatli olmak gerekir, alerji burun akıntısı ele alınmadığında zamanla kronik hastalıklara neden olabilir, kontrollü hareket etmek her zaman sağlık açısından hayatımızda büyük yeri ve önemi var. Alerjinin var olması gündelik yaşamınızı da olumsuz etkiler. Bunun için mutlaka uzman hekim desteğinin alınması gerekir. Bu sayede kısa süre içerisinde ilgili alerjiden kurtulabilirsiniz. Ayrıca alerjiye etken olan maddeden uzak durmak da bir tedavi yöntemidir. Bu sayede daha rahat nefes alabilirsiniz. Kullanacağınız ilaçlar da alerji yapabilir. Bunun için kullanmaya başlamadan önce alerji testi yaptırmanız nasıl bir tedavi uygulamanız gerektiğine yardımcı olacaktır.

Yorumlar