BİTKİSEL SİGARA BIRAKMA YÖNTEMLERİ

Merhabalar, bugün birçoğumuzun sorunu olan ve sağlığını riske atan, sigara gibi bir konuyu tartışmaya açacağım ve bunun içinde bitkisel yöntemlere de değineceğim. İçerisinde birçok zararlı madde bulunduran ve nikotin bakımından da baya zengin olan sigara, kişide bağımlılık yapar ve ölüme kadar peşinden sürükler. Tabi bu kadar tehlikeli bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz.
BİTKİSEL SİGARA BIRAKMA YÖNTEMLERİ
Ancak bu ürüne bağımlı olduğumuz zaman, vücudumuzda bizim sözümüzden çok onun sözü geçiyor. Sigarayı, iradesi yüksek olan ve bırakmayı arzulayan bir kısım kişi, başarmıştır ve tamamen bırakmıştır.

Ancak bunun genellemesi yapıldığında ne yazık ki bağımlı kalan ve bir türlü bırakamayan kişi sayısı daha fazladır. Peki, bu durum için ne yapılmalıdır? Tabi ki de tıpta birçok yöntem uygulanmaktadır. Ancak mesele uygulanan yöntemler değil, mesele asıl kişinin bırakmayı isteyip tedaviyi canı gönülden kabul etmesidir.

Tabi bu tedavinin bitkisel aşamaları da bulunmaktadır. İşte bu nedenle de bugünkü kaleme aldığım konumda siz okuyucularımız için “Bitkisel sigara bırakma yöntemleri” adlı başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma sigarayı bırakmanın en kolay yollarından bahsederek, başlamak istiyorum.

Sigarayı Bırakmanın En Kolay Yolu

Evet, bitkisel sigara bırakma yöntemlerini uygulamadan önce kişi öncelikle kendisiyle anlaşmalı ve iradeli davranmayı göz önünde bulundurmalıdır. Yani kısaca ilk şart, kararlı olup kendimize söz vermemiz gerekiyor. Tabi bunun içinde bırakmak için son derece istekli olmamız, şart! Kendinizi eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra uygulamanız gereken işlem; bir su bardağı kaynayan suyu bardağa alıp, içerisine 6-7 tane karabaş bitkisinden ilave edin ve iyice karıştırın. Karıştırma işleminden sonra en az 6 dakika bekletin. Daha sonra bu bardağı masanıza koyun ve her canınız sigara istediğinde bir yudum alın. Ancak aldığınız o bir yudumu hemen yutmadan 4-5 saniye ağzınızda bekletin ve öyle yutun. Bu yöntemi uyguladığınız an, o anki sigara içme arzunuz, ortadan kalkacaktır.

Yapmanız gereken tek şey sigarayı yakmadan önce bir yudum bu karışımdan almanızdır. Bu karışımı günde yapın ve her gün her canınız sigara istediğinde bir yudum alın. Böylece bu karışım sizi sigaradan uzaklaştıracaktır ve böylece sizi birçok zararlı etkenlerden de koruyacaktır. Tabi bu işlemin faydasını fark ettikçe dileyenler, bir önceki anlatımda bahsettiğim akciğer temizleme yöntemini de uygulayarak, akciğerlerini de temizlemiş olurlar.

Yorumlar