BALAYI TATİLİNİN UNUTULMAZ OLMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Birçok insanın yaşamında da hemen hemen bir kez tattığı bu anın güzel bir anı olarak kalması çok güzel birşeydir. Çünkü kim istemez ki balayının bal tadında geçmesini? Yaşamımızın en romantik günlerinden birisidir balayı günüdür. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey evlilikten sonra hemen gideceğiniz iyi bir mekânı seçmektir. Bu sizin tercihinize kalmış bir iştir.
BALAYI TATİLİNİN UNUTULMAZ OLMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
Adrenalin tutkunuysanız kayak yapılan bir yeri tercih edebilir ya da yüzmeyi seviyorsanız,  denize yakın mekânları seçebilirsiniz. Çünkü önemli olan balayını şurada ya da burada  geçirdim demek değil neyi istediğinizi bilip ona göre aktiviteler yapmak ve o anı ömür boyu yaşatılacak bir anı olarak ölümsüzleştirmektir.

Balayı Öncesi Mutlaka Yapmanız Gereken İşlemler

Yanınızda mutlaka evlilik cüzdanı, pasaport olmalıdır. Parasal anlamda tatildeyken size yetecek miktarda para bulundurmanız daha avantajlı olacaktır. Eğer bir tatil mekânı seçecekseniz çift yataklı bir oda ayırtmayı kesinlikle unutmayın.

Balayında Yanınızda Götürmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bir balayına götürülmesi gereken eşyaların başında iyi bir fotoğraf makinesi gelmektedir. Çünkü bir anı ölümsüzleştirmek hatta gelecek nesil olan çocuklarınıza yaşadığınız güzel anılarınızı göstermeniz kadar mutluluk verici bir şey olamaz. Ayrıca bu anılarınızı kendinizde gördükçe duygulanacak ve güzel günler olarak anacağınız için pişman olmayacaksınız. Tabi ki romantizm yaşayacağınız anlarınız da olacağı için muhteşem bir  CD götürebilirsiniz. Kıyafetler konusu gelirsek, eğer bayan olarak yanınıza rahat kıyafetler almayı tercih edin. Ayakkabılarınızın ucu ve arka tabanı hiçbir şekilde ayağınıza vuracak şekilde olmasın rahat ve yumuşak bir ayakkabı tercihiniz bu aşamada çok önemlidir. Çünkü hele ki gezeceğiniz tarihi mekânlar varsa bu noktaya oldukça dikkat etmenizi gerekir.

Makyaj çantanız iyi bir şekilde doldurulmalıdır. Diş macununuzu ve yıkanmak için gerekli olan(şampuan, sabun vs.) çantanıza yerleştirmeniz gerekir. Bir erkekte yanına rahat edebileceği kıyafetler almalıdır.(Şort vs...) Şapka ve gözlük alınmalıdır. Yine aynı şekilde duş alabilmesi için gerekli olan ürünleri yanına almalıdır. Yani genel anlamda bir erkek ve bayan tatili boyunca hem genel bakımlarını yapmalılar ve de tatillerini anlamlı bir hale getirmelidirler. Bunun için tüm hazırlıkları ayrıntılı olarak yapmanız gerekir.

Yorumlar