AKCİĞER METASTAZI YAŞAM SÜRESİ NE KADARDIR

Akciğer beyin metastazı oldukça ilerlemiş bir kanser hali olarak tanımlanabilir. Zira bu evrede yaşam süresi için iç açıcı umut veren tanımlamalar yapmak çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Zira her hasta kendi vücudu söz konusu olduğunda farklı eğilimler gösterebilmekte ve tedaviye değişik tepkiler gösterebilmektedir. İlerlemiş bir kanser türü olsa da Akciğer metastazı beyin ile etkileşime geçtikten sonra uzun tarihler 6 ila 9 ay arasında tanımlanabilir.
AKCİĞER METASTAZI YAŞAM SÜRESİ NE KADARDIR
Akciğer metastazı sadece beyin ile etkileşim durumunda gerçekleşmez bir kemik kanseri olan Osteosarkom akciğer metastazı da son derece sık görülen hastalıklardandır. Kemik yapısına bulaşan bu kanser türü ile kemiklerin dayanıklı yapısı bozularak çok hassas bir yapıda kırılgan olması mümkün olmaktadır. Bu kanser türü genel olarak genç ve çocukların sıklıkla baş etmek zorunda kaldığı hastalık türlerinden biridir.

Ortalama olarak dünya üzerinde yer alan %2 ila 3 oranında çocuk da söz konusu hastalık gözlemlenebilmektedir. Genel yapısı itibari ile yaşamın ikinci 10 yıllık dönemi ile 20’li yaşların başından itibaren ortaya çıkması daha kuvvet ve muhtemeldir. Son derece tehlikeli olan bu tür sadece kemikleri değil ayrıca kemik iliği yapısını da bozabilmektedir. Yağ dokuları ve kas dokuları için büyük tehlikeler oluşturmaktadır. Zira kemik bağlantıları olan pek çok noktada Metastaz oluşumu gözlemlenmektedir.

Akciğer Metastazı Tedavisi

Akciğer ca beyin metastazı akciğer ile bağlantısı olması yanı sıra tedavisi kolay olan tedaviler arasında yer hastalıklardan biridir. Akciğer kanserleri arasında en önemli tedavi adımı erken teşhistir. İlk gözlemlenmeye başladığı durumda 5 ila 6 cm arasında olan yapı bu boyutlarda olduğu durumlarda tedavi için uygun yağıdadır. Radyoterapi ile müdahale ilk seçenekler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu evreler arasında hekim müdahalesi yapılabilmektedir. Söz konusu evre 1 evre olarak tanımlanabilir.

Tedavinin sorun oluşturan dönemi 7 cm’den büyük olduğu dönemlerdir. Zira bu dönemde radyoterapiden kemoterapiye geçiş yapmak gerekmektedir. Söz konusu boyutlar tümör olarak tanımlanmaktadır. Fakat cerrahi müdahale ve tedavi için doktor kararı esas alınmaktadır. Akciğer kanserinde müdahalenin en zor olduğu dönemlerden biridir. Tedavisi oldukça zor ve hastalar bu dönem sonunda evde tedaviye devam etmektedir.

Yorumlar