YUMURTA KABUĞUNUN FAYDALARI VE YUMURTA KABUĞU MASKESİ

Merhabalar, yumurta kabuğu çok iyi bir kalsiyum kaynağı olmakla birlikte vücudumuzun ihtiyacı olan birçok elementi de bünyesinde barındırmaktadır. Evet, yanlış duymadınız,  yumurta kabuğunda bakır, flor, demir, silisyum, çinko gibi tam 20 element bulunmaktadır. Ancak günümüzde birçoğumuz bilinçsizce hareket ederek, tüm bu elementleri görmezden geliyoruz.
YUMURTA KABUĞUNUN FAYDALARI VE YUMURTA KABUĞU MASKESİ
Hatta ve hatta bizler için birçok elemente ev sahipliği yapan yumurta kabuklarına burun kıvırıp, çöpe atıyoruz. Peki, yumurta kabuklarını nasıl değerlendirebiliriz ve yumurta kabuklarının bizlere sağladığı faydalar nelerdir?

Bilmek ister misiniz? Ben bugünkü anlatımımda siz okuyucularımız için bu konuyu tüm detayları ile birlikte araştırdım ve yine sizler içinde “Yumurta kabuğunun faydaları ve yumurta kabuğu maskesi” adlı başlığını, hazırdım. Şimdi ise yine sizler için yaptığım tüm o araştırmalarıma dayanarak bu konuyu kaleme dökmek istiyorum. Eğer sizinde bu koyuya bir merakınız varsa, bu anlatımımı kaçırmayın derim. O halde siz ilgili arkadaşlarım, gelin bu mucizevî gıdanın bizlere sağladığı faydaları ve inanılmaz işlevlerini, hep birlikte inceleyelim. Ne dersiniz?

Yumurta Kabuğunun Faydaları

Evet, yumurta kabuğunun günlük hayatta bizlere sağladığı faydalara şöyle bir göz gezdirmek gerekirse, solmaya durmuş bitkileri yeniden canlandırır, bir deterjandan daha iyi işlev görerek tencere tava gibi araç gereçleri temizlememize yardımcı olur ve en önemlisi de cildimizi tazeler ve aydınlatır. Ayrıca tüm bunlarla birlikte kanalizasyonları temizler ve lav obanızın tıkanmasını önleyici bir özelliğe sahiptir. Bunu yapmanız için mutfak veya diğer lav obalarınızın süzgecine küçük parçalar halinde yumurta kabuğu koymanız, yeterli olacaktır. Bahçeniz için diğer gübrelerden kat ve kat daha faydalı olacaktır. Kullanımlarınızda yumurta kabuğunun yarattığı bu mucizevî sonuçlara, sizlerde şahit olacaksınız.

Yumurta Kabuğu Maskesi

Cildinizde muazzam sonuçlar elde etmek isteyenlerdenseniz eğer yumurta kabuğu maskesi kullanmanızı, tavsiye ederim. Yumurta kabuğu maskesi için yumurta kabuklarını havanda iyice dövün ve yumurta akıyla iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı, yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Maskeniz kuruduktan sonra iyice yıkayın. Bu işlemi haftada uygun gördüğünüz kadar uygulayabilirsiniz. İlk haftadan sonra inanın bana yüzünüzdeki farklılığa, sizlerde inanamayacaksınız.

Yorumlar