VİDEO PAZARLAMA NEDİR? NE İŞE YARAR?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere internette araştırma yaparken video pazarlama hakkında bilgiler edindiğim blog sitesini konuşacağım. Blog yazılarımı takip eden arkadaşlar benim faydalı olabilecek siteler hakkında paylaşımlar yaptığımı bilirler bende sizlere faydalı olacak bilgileri her zaman paylaşmaya devam edeceğim.
VİDEO PAZARLAMA NEDİR? NE İŞE YARAR?
Öncelikle video pazarlama nedir? ne işe yarar? kısaca özetlemek istiyorum. Başarılı bir firma olmak için firmanızın reklamını yapmak zorundasınız değil mi? günümüzde internet üzerinden yapılan reklamlar firmanızı ve markanızı tanıtmak için önemlidir. Video pazarlamada internet üzerinden görsel ve aynı zamanda işitsel olarak firmanızı ve markanızı tanıtmanın en iyi yollarındandır.

Evet gelelim konumuza insanların sosyal paylaşım sitelerindeki videoları ne kadar izlediğini merak etmiştim ve bu konuyu araştırırken karşıma https://videomarketing.com.tr/ diye bir siteye rastladım ve burda videolar hakkında yapılan araştırmalar gözüme çarptı ve videolar hakkında yapılan istatistik bilgilerin bu kadar güzel açıklanması bu site hakkında paylaşım yapma gereği duymama neden olmuştur.

Evet okuduğum istatistik bilgilere göre insanlar video izleme konusunda gazate okurken sadece resimlere bakıp ve başlıkları okuyarak gazate okuma alışkanlığımız gibi video izlemekteyiz. Örneğin facebook'ta insanların %85’i videoları sessiz izlemekteymiş bence %85 ciddi rakam videoları sadece görüntü anlamında izlemekteyiz. Evet bunun gibi bir çok bilgiyi sizde video marketing yani video pazarlama hakkında detaylı bilgileride bu blog sitesinden araştırabilir ve takip edebilirsiniz.

Ayrıca seo biz blog sitesi olanlar için çok önemlidir videoların seo'ya etkisinide öğrenmiş oldum videolar youtube gibi büyük video paylaşım sitesinde yayınlanırken yazmış olduğunuz yazınızada videonuzun linkini verirseniz yazınız arama motorlarında yükselme sarf edecektir. Web sitesi sahiplerinin seo hakkında bilmesi gerkenleride paylaşmaları çok hoşuma gitti eminim sizinde hoşunuza gidecektir.

Araştırmalar ve istatistik bilgileri görünce benim gibi şaşıracaksınız video pazarlama hakkında uzmanların yorumlarını okumanızı tavsiye ediyorum. Başka yazılarımda sizlerle buluşmak üzere saygılar.

Yorumlar