TOPUK ÇATLAKLARI NASIL GİDERİLİR VE ÇATLAYAN TOPUKLARA NE İYİ GELİR?

Günlük hayatın getirdiği yorgunluk sebebiyle birçoğumuz topuk çatlakları ile karşılaşıyoruz. Özelliklede yorucu gün geçiren ve sürekli aktif hareket halinde olanlarda, topuk çatlaklarına daha sık rastlıyoruz. Evet, topuk çatlakları günümüzde hemen hemen hepimizin problemi haline gelmiştir. Bu nedenle de bugün siz okuyucularımız için bu konuyu tüm detayları ile birlikte ele almak istiyorum. Eğer sizde topuk çatlağı gibi problemler yaşıyorsanız ve buna bir çözüm arayışı içerisindeyseniz, o halde doğru yerdesiniz diyebilirim.
TOPUK ÇATLAKLARI NASIL GİDERİLİR VE ÇATLAYAN TOPUKLARA NE İYİ GELİR?
Çünkü bugünkü anlatımımda siz okuyucularımızın genelde sorduğu “Topuk çatlakları nasıl giderilir ve çatlayan topuklara ne iyi gelir?” adlı bu soruyu bugünkü anlatımım da ana başlık edindim ve sizler içinde tüm detayları ile birlikte dizayn ettim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma topuk çatlaklarına iyi gelen, doğal bir nemlendirici hakkında, küçük bir tanım yaparak başlamak isterim.

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Evet, topuk çatlamasının ana sebebi aşırı basınçtır. Tüm vücudun yükünü taşıyan ayaklarımız aşırı basınca maruz kaldığı zaman doğal olarak topuk çatlakları ile karşılaşıyoruz. Peki, topuk çatlakları nasıl giderilir ve çatlayan topuklara ne iyi gelir? Öncelikle yapmanız gereken, topuklarınızı yumuşatmanızdır. Bunu yapmanız için en etkili doğal yöntemde greyfurttur. Yarım greyfurttun ortasına biraz şeker tozu koyup, çatlak topuklarınızı iyice ovmanız gerekiyor. Çatlayan topuklarınıza çok faydalı olan ve aynı zamanda da en doğal nemlendirici şeker tozlu greyfurttur.

Topuk Çatlakları Nasıl Giderilir?

Yukarıda tarifini verdiğim doğal nemlendiriciyi uyguladıktan sonra birazdan tarifini vereceğim, doğal bir kremi de çatlak topuklarınıza uygulamanız gerekiyor. Bu kremi yaparken öncelikle bir kaseye bir adet vazelini yani bir fincan vazelini koyun. Daha sonra içerisine 4-5 tane ağrı kesicisini dövün ve toz haline getirip, kâseye ekleyin. Bu işlemden sonra yarım limon suyunu ve törpülenmiş yarım limon kabuğunu ilave edin ve iyice karıştırın. Bütün bu işlemleri kusursuz tamamladıktan sonra topuk çatlaklarına iyi gelen doğal kreminiz, hazır demektir. Kremi çatlak topuklarınıza boca ederek yedire yedire iyice sürün ve bir sargı bezi ya da bir tülbentle o bölgeyi sarın. Daha sonra streç ile iyice kapatıp, çorabınızı giyinin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kesinlikle yürümemeniz gerekiyor. Krem uygulandıktan sonra ise uzanmanızı tavsiye ederim. Bu karışım en az iki saat boyunca topuğunuzda kalması gerekiyor. Sargıları çıkarttıktan sonra zaten karşılaştığınız manzaraya sizlerde inanamayacaksınız.

Yorumlar