LİMON KABUĞUNUN FAYDALARI NELERDİR? VE NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Merhabalar, genelde içini ve suyunu kullanıp daha sonra kabuğunu çöpe attığımız limonun faydalarında haberiniz, var mıydı? Oysa C vitamini olan ve bizlerin sağlığı için önemli bir rol oynayan limonun faydaları, suyundansa daha çok kabuğunda bulunmaktadır ve ne yazık günümüzde birçoğumuz bunu ya dikkate almıyoruz ya da konuya hâkim olmadığımız için bilinçsizce kullanıyoruz.
LİMON KABUĞUNUN FAYDALARI NELERDİR VE NASIL TÜKETİLMELİDİR?
İşte tamda bu nedenle bugün siz okuyucularımız için bu konuyu araştırma ihtiyacı duydum ve yine sizler içinde “Limon kabuğunun faydaları nelerdir ve nasıl tüketilmelidir?” adlı başlığını hazırladım. Şimdide dilerseniz dizayn ettiğim bu konuyu, yine sizler için anlatıma sunacağım.

Limon Kabuğunun İle Ne Yapılır Ve Limon Kabuğu Nasıl Kullanılır?

Evet, limon kabuğu mucizesinden bahsedecek olursak günlük yaşantımıza ve özelliklede sağlığımıza ciddi katkılar sağladığını, gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Nasıl mı? Evet, birçoğumuz turunçgillerin faydalarını aşağı yukarı biliriz. Ancak bu faydaların yarısını kullanımımız nedeniyle çöpe atarız. Örneğin limon. Limonun şifasının büyük bir kısmı kabuğunun içerisindedir. Ancak birçoğumuz limonun kabuğunu kullanmaz ve direk çöpe atarız. Oysa limon kabuğu çayı şeklinde ya da çayların içerisine koyarak, gayette güzel yararlanabiliriz.

Çünkü limon kabuğundaki vitamin limon suyundan dört beş kat daha fazladır ve doğal olarak da kişiye daha çok fayda sağlamaktadır. Şu bir gerçektir ki; tüm bir limonun suyunu tüketmektense o limonun kabuğunu tüketerek tüm vitaminlerinden yararlana bilirsiniz. Peki, limon kabuğu nasıl kullanılır? Bu konuda ben sizlere limon kabuğu çayını öneriyorum. Limon kişiyi dinç tutar, halsizlik yaşamasını önler, enerji kaybı yaşamasını engeller ve tüm bunlarla birlikte soğuk algınlığına karşıda koruyucu bir kalkan gibidir.

Limon kabuğunu iyi değerlendirirseniz, enerjinizin daima dengede olmasını sağlayacaksınızdır.

Ayrıca vücudunuzdaki zararlı oluşumlara karşıda savaşır. Bu sebepten de özellikle sigara kulan kişilere limon tüketmelerini, tavsiye ediyorum. Limon kabuğunu 2 su bardağı suyla kaynatıp, artı başka bir takviye yapmadan günlük tüketim yapmanızda fayda var. Özelliklede kış aylarında en yakın dostumuz olan limonun kabuğunu, keklerde ve tatlıların üzerinde de kullanabilirsiniz. Eğer tüm buları yapma taraftarı değilseniz, limonu kabuklu dilimlere ayırarak günlük tükettiğiniz çaylara bir parça katmanız, sağlığınız için daha avantajlı olacaktır.

Yorumlar