ELMANIN FAYDALARI VE ELMA KABUĞUNUN MUCİZESİ

Merhabalar, elma kabuğuyla birlikte faydalıdır diyenleri, şimdi anlıyorum. Neden mi dersiniz? Çünkü birçoğumuzun özenle kabuğunu soyup öyle tükettiği elma, hem cildimiz için hem de vücudumuz için ciddi rollerde oynuyor. Hatta cildi güzelleştirmesiyle beraber kişiye enerji verici özelliğe de sahiptir.
ELMANIN FAYDALARI VE ELMA KABUĞUNUN MUCİZESİ
Peki, bu mucizevî meyveyi ne kadar doğru tüketiyoruz dersiniz? İşte son yılarda yapılan gözlemlerde bu oran yok denilecek kadar az ve bir o kadarda bilinçsizdir. Bu nedenle bende bugün siz okuyucularımız için “Elmanın faydaları ve elma kabuğunun mucizesi” adlı başlığı, hazırladı ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma elmanın faydalarından bahsederek, başlamak istiyorum.

Elmanın Faydaları

Evet, günümüzde birçok uzmanımız bu konuda ciddi açıklamalarda, bulunuyor ama ne yazık ki yukarıda da bahsettiğim gibi bu açıklamaları dikkate alanların oranı, yok denilecek kadar az ve bilinçsiz tüketim içerisinde olanlarda oldukça fazla. Bende bunun üzerine bu çorbada benimde bir tuzumun bulunması adına, “Elmanın faydaları ve elma kabuğunun mucizesi” adlı başlığı altında, konumu dizayn ettim ve açıklayıcı bir üslupta da siz değerli okuyucularımızla, paylaşacağım.

Doğanın bize sunduğu bu mucizevî meyvenin faydalarını, saymakla tüketemeyiz ama bunları ana temalar halinde paylaşıma açabiliriz. Elma enerji verici bir özelliğe sahiptir ve kişiyi ruhsal olarak negatiflerden korur. Ayrıca uzmanlarımızın, söylediğine göre elmanın en ilgi çekici özelliği de budur.

Diğer bir yandan elma; kalbi korur, mide bulantılarını önler, uykusuzluk problemini giderir, soğuk algınlığına faydalıdır, cilde parlaklık kazandırır, beyni korur ve unutkanlığı azaltır, bağırsakta bulunan parazitlerin dökülmesine yardımcı olur, baş ağrısı problemine iyi gelir ve tüm bunlarla beraber elma ısırılaraktan tüketilirse, diş etlerini güçlü kılar ve dişleri de temizler. Evet, yanlış duymadınız tüm bu sıraladığım unsurlar, elma sayesinde gerçekleşiyor. Peki, elma kabuğuyla birlikte faydalıdır dememizdeki amaç, nedir dersiniz?

Elma kabuğu

Elma kabuğu ile alüminyum aletlerinizi temizleyebilirsiniz. Ayrıca elma kabuğu ile muazzam bir lezzete sahip çayda yapabilirsiniz. Bu çay sayesinde cildiniz güzelleşir ve vücudunuzdaki düzensizlikler dengeye girer ve böylece daha sağlıklı bir vücuda ve cilde sahip olursunuz. Tüm bunlarla beraber elma kabuklarını cilt maskesi olarak da kullanabilirsiniz.

Bu maske için yalnız elma kabuklarını alıp yüzünüzde yarım saat bekletmeniz, yeterli olacaktır. Bu işlemi düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde cilt lekelerinden kurtulmanızı hızlandıracaktır ve kısa sürede ışıl ışıl bir cilde doğal ve son derece basit bir sistemle sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar