ELFABE EL YÜZ ÇİZGİLERİNİN ANLAMI

Merhabalar, bugün yine birçoğumuzun ilgisini çeken ve ana başlıktan da anlaşıldığı gibi bir o kadar da ilginç bir konuyla, karşınızdayım ve bu konuyu elimden geldiğince, sizlere açıklayıcı bir üslupla anlatacağım. Evet, kişide merak uyandıran ve sürekli araştırmaya çeken bu konunun, aslı nedir? Bilmek ister misiniz? Eğer sizlerde bu konuyu merak eden, araştıran ve öğrenmeye çalışanlardansanız, doğru yerdesiniz diyebilirim.
ELFABE EL YÜZ ÇİZGİLERİNİN ANLAMI
Çünkü bu anlatımımı tamamen siz araştırma ruhuna sahip bireyler için hazırladım ve yine sizler içinde tartışmaya açacağım. Elfabe el yüz çizgilerinin anlamı adlı bu başlık altında dizayn ettiğim anlatımım, tamamen uzman görüşleri ile harmanlanmış ve objektif bir bakış acısıyla da anlatılacaktır. Yani amacımız, el falı gibi düşünülmesi ve bu tarz lakaplar altına bu ilmi yapan kişilere, olumsuz göndermeler yapmak kesinlikle değil.

Bu sebepten de detaylara geçmeden önce şunu bildirmek isterim ki; bu dala yaklaşımınızın, bir fal ya da bir hurafe olarak değil de ilmi bir tecrübe olarak bakmamız, gerektiğidir. Çünkü bu alan bizlere bir faldan daha fazlası olan, ilmi bir mücadeleyi gösteriyor.

El Çizgileri Ve Anlamları

Evet, elfabe el yüz çizgilerinin anlamı adlı bu başlığımızı, daha doğu açıklaya bilmemiz için öncelikle elfabenin ne olduğunu ve başlıkta neden yer aldığını, açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi Mehmet Ali Bulut bu alana, gönül vermiş ve bu alanda da uzman bir yazardır ve gönül verdiği bu alanla ilgili açıklayıcı bir anlatımla da elfabe adlı, bir kitap yazmıştır. Bu sebepten de el yüz çizgilerinin anlamı dediğimiz zaman, bu konuyu ele alan elfabe adlı kitap, olamazsa olmazlarımızdandır. İşte tam bu nedenle de destekleyici bir içerik olduğu için başlığımızda yer alıyor.

Her kişinin elinde üç ana çizgi bulunmaktadır. Bu çizgiler kalp çizgisi, hayat çizgisi ve akıl çizgisidir. Bu üç ana çizgi herkeste bulunur. Ancak bu çizgilerle beraber dokuz tane daha çizgi vardır ve toplamda on iki tane avuç içimizde çizgi bulunmaktadır. Ancak bu çizgiler herkeste aynı belirginlikte ve aynı uzunlukta değildir. Peki, sizce bunun sebebi nedir? İşte bu ilmin asıl sırrı da buradadır. Elinizdeki çizgilerin ne anlam taşıdığını öğrenmeniz için öncelikle elinizdeki çizgilerin alfabesini çözmeniz ve bu alanda ciddi tecrübeler kazanmanız gerekiyor. Tabi bunları yaparken iki elin arasındaki farkı da öğreneceksinizdir.

Bu durumu daha da açıklamak gerekirse, hangi elinizle yazıyorsanız o elinizdeki çizgiler, sizin yaptıklarınızı gösteren çizgilerdir. Diğer elinizdeki çizgiler ise sizin yeteneklerinizi, korkularınızı ve nasıl bir karaktere sahip olduğunuzun bir göstergesidir. İki elinizdeki çizgiler uyuşuyorsa siz o doğrultuda yürüyorsunuz demektir. Uyuşmuyorsa siz o doğrultuda yürümüyorsunuz demektir. Tabi bu konuda sadece ellimizdeki çizgilerle değil, parmaklarımızın uzunluğu, yüzümüzün yapısı ve çizgileri gibi diğer tüm kısımlarda buna dâhildir. Tabi durum böyle olunca ister istemez akıllara, bende “El yüz çizgilerinin anlamını çözebilir miyim? Bu ilmi bende yapabilir miyim?” gibi sorular geliyor. Bu ilmi herkes yapamaz diye bir kaide yok! Ancak emeksizde yemek olmaz. Bu alanla ilgilenen, araştırmasını sağlam yapan ve ciddi bir yol kaydedip, tecrübe kazanan her bireyin yapması, elbette ki mümkün.

Yorumlar