AYVA YAPRAĞI ÇAYI NASIL DEMLENİR VE AYVANIN FAYDALARI NELERDİR?

Merhabalar, bugün sizlere hazır mevsimi de gelmiş olan, bir meyvenin faydalarından bahsedeceğim. Sonbahar aylarının bir numaralı şifa kaynağı ne dersiniz? Başlıktan da anladığımız gibi elbette ki ayva. Ayva vücudumuzda birçok anlam veremediğimiz sağlık sorunlarımızı dengeleyen, doğal bir vitamin kaynağıdır. Ancak ayvanın sert bir yapısı olduğundan, günümüzde fazla tüketilmiyor. Oysa ayvanın bizlere sağladığı faydaları duyunca bu özelliğini, hiçte dikkate almayacağınızdan eminim.
AYVA YAPRAĞI ÇAYI NASIL DEMLENİR VE AYVANIN FAYDALARI NELERDİR?
Peki, bizler için ciddi bir şifa kaynağı olan ayvanın faydaları nelerdir? Öğrenmek ister misiniz? İşte ben bugün bu şifa kaynağının faydalı sırlarını, öğrenmek isteyen siz okuyucularımız için “Ayva yaprağı çayı nasıl demlenir ve ayvanın faydaları nelerdir?” adlı başlığını, hazırladım ve şimdide yine sizler içinde bu şifalı bitkinin hiçbir yerde duymadığınız tüm sanlarıyla beraber, anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz, anlatımıma ayvanın faydaları ile devam etmek istiyorum.

Ayvanın Faydaları Nelerdir?

Evet, “Ayvanın faydaları nelerdir?” diyen siz okuyucularımıza, öncelikle şunu bildirmek isteri ki ayva birçoğumuzun sorunu olan varislerden bizi korur ve varisi olan kişileri de zamanla bu problemden kurtarır. Ayva düzenli kullanıldığında, özelliklede ayaklarımız da bulunan varis bölgesindeki damarların rahatlamasını sağlayarak, zamanla o bölgedeki problemi ortadan kaldırır. Kabızlık problemini giderir.

Ayva çok iyi bir lif kaynağı olduğu için sindirim sistemini, düzenler ve kabızlık probleminizi yok eder. Bunun için günde bir adat ayva tüketmeniz, yeterli olacaktır. Ayrıca en az ayva kadar ayva çiçeği de bizler için doğal bir vitamindir. Özelliklede baş ağrısı çekenler için ayva çiçeği, bulunmaz bir nimettir.

Eğer, baş ağrısı gibi problemler yaşıyorsanız, birkaç ayva çiçeğini bir kaşık bal ile karıştırın ve tüketin. Sonrasında verdiği etkiye, sizlerde inanamayacaksınız. Bununla beraber ayva, cinsel arzuları artırıcı bir özelliğe de sahiptir. Ayrıca ayva enerji verici bir özelliği de vardır. Bunun için sabah bir bardak su ile iki dilim ayva tüketmeniz, yeterli olacaktır. Evet, gördüğünüz gibi ayvanın faydalarını saymakla tüketemiyoruz. Ayvanın sıradaki özelliği ne midir dersiniz? Ayvanın sıradaki özelliği hanımları oldukça yakından ilgilendiriyor. Çünkü ayva adet düzensizliğini giderir. Adet düzensizliği yaşayanlara, bu sebepten ayva tüketmeleri önerilmektedir. Bununla beraber ayva ağız kokusunu da ortadan kaldırır. Ağız kokusu problemi yaşayanlar için ayva muazzam doğal bir çözüm önerisidir, diyebilirim. Peki, bu inanılmaz bitkinin yaprağını nasıl değerlendiririz?

Ayva Yaprağı Çayı Nasıl Demlenir?

Ayva yaprağı çayı için öncelikle iki su bardağı suyu, bir demliğe koyun ve iyice kaynatın. Daha sonra tıpkı normal çay demler gibi ayva yapraklarını içine atın ve yarım saat ya da 45 dakika bekletin. Bu işlemleri yaptıktan sonra ayva yaprağı çayınız, hazır demektir ve içmek istediğiniz zaman ısıtıp, tüketebilirsiniz.

Yorumlar