ASTRAL SEYAHAT GERÇEKTEN VAR MI?

Merhabalar, bugünkü anlatımımda birçoğumuzda merak uyandıran bir konuya değineceğim. Evet, günümüzde bir kısmımızın astral seyahat merak konusu olmasına rağmen, bir kısmımızın da aklına haykırı geliyor ve bu nedenle de bilime meydan okuduğu, iddia ediliyor.
ASTRAL SEYAHAT VAR MI?
Ancak son zamanların bir genellemesini yapacak olursak, günümüzde büyük bir çoğunluk astral seyahatin yapıldığını kabul ediyor. Hatta ve hatta içlerinden bilinçli ya da bilinçsiz, bunu yaptığını iddia edenlerde var. Peki, biz bu konuyu ele alacak olursak, sizce hangi sorudan başlamalıyız? Öncelikle gelin birlikte “Astral seyahat var mı ve varsa nasıl yapılabilir?” onu ele alalım ve tartışmaya açalım, ne dersiniz?

Astral Seyahat Var mı?

Evet, günümüzde gerek televizyonlardan olsun gerek standart çevremizden olsun, astral seyahat yaptığını söyleyenler var. Bununla birlikte bu konuyu merak edip araştıranlar ve bu konu üzerinde belli seviyelere gelmiş uzmanlarda günümüzde mevcut. Ancak astral seyahat dediğimiz olgu, fizik kanunlarına, matematik kurallarına ve bilime, dayalı değildir. Hatta tüm bu kuralları yerle bir edip, ortadan kaldıracak bir düşünce sistemidir. İşte burada da düşünce gücü dediğimiz, inanılmaz bir güç devreye geçiyor. Bugün bu anlatımımda astral seyahati var kabul edip ve ‘astral seyahat var’ diyen uzmanlarımızın görüşlerini de dikkate alarak, astral seyahatin nasıl yapıldığına dair ipuçlarına değineceğim.

Hepimizin bildiği gibi rüya esnasında vücudumuz, bir nevi felç gibidir. Eğer, felç gibi olmasaydı, rüya esnasında gördüğümüz olaylara gerçekte tepki verip, yürümek gibi diğer fiziksel tepkilerimizi de gerçekleştirirdik ve doğal olarak buda birçok yaşamsal probleme, sebep olurdu. Uyurgezerlik bu yüzden psikolojik bir rahatsızlıktır ve rüya gören kişinin uyurgezerlik yaşaması, doğal bir olgu olarak kabul görülmemektedir. Rüya esnasında kişi uyanacağı anda beyne ve diğer bölgelere otomatik bir sinyal gönderir ve uykudan uyandığı anda felç gibi olan vücudu, tekrar normal halini alır. İşte astral seyahat dediğimiz olguda, bu durumla doğrudan ilişkilidir. Nasıl mı?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Uykudan uyanacağımız esnada, sinirlere ve beyne uyan emrini gönderen sinyal sayesinde, uyanır ve günlük aktivitelerimize devam ederiz. Ancak bu sinyal komut verdiğinde, beynimiz algılarsa ve sinirler geç algılar ise vücudumuz hareket edemez. Bu durumda da kişi; rüyasında koşmak ister koşamaz, yürümek ister adım atamaz ve bir yerden atlamak ister yapamaz gibi durumlar ile karşılaşır. Biz rüya esnasındaki bu gibi durumlara halk diliyle, karabasan diyoruz. İşte uzmanlarımıza göre astral seyahati rüya esnasındaki bu olguyla, yapmamız mümkün.

O karabasan dediğimiz olgunun gerçekleştiği zaman diliminde, korkmaz ve devam edersek kendimizi yatakta yatarken, görebiliriz. Bu gibi durumlarda genelde kişi, kulağının yanından garip sesler duyar ya da ayaklarını, birinin çektiğini hisseder. Bu hislerin farkına varıldığında devam ederse eğer, astral seyahat yapabileceğinin mümkün olduğu söyleniyor. Vücudunun hareketsiz kalması geçici 50 saniyelik bir süreçtir. Ancak rüya ile günlük yaşantımızın zamanı, aynı olmadığı için bu size çok uzun bir süreymiş gibi gelir ve korku hissi oluşturur. Oysa o korkuyu yenebilsek o esnada birçok olmaz dediğimizi, bizzat kendimizin yapabileceği, bu işin ilmine sahip kişiler tarafından net bir şekilde söyleniyor.

Yorumlar