SONBAHAR MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Siz hiç mevsimlik makyaj diye bir şey duydunuz mu? Evet, bugünkü konumu sizler için mevsimlik makyaj üzerine derledim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Eğer sizde “Mevsimlik makyaj nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir?” bilmek ve uygulamak istiyorsanız, bugün sizler için ele aldığım “Sonbahar makyajı nasıl yapılır?” adlı konum, tamda size göre bir anlatım diyebilirim. Şimdi dilerseniz anlatımıma sonbahar makyajı ile başlamak istiyorum.
SONBAHAR MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Sonbahar Makyajı

Sonbahar mevsimi geldi geçiyor bile, mevsimin değişmesiyle birlikte haliyle kıyafetimiz, giyim tarzımız ve makyajımızda değişiyor. Sonbahar aylarında, yaz aylarında olduğu gibi cıvıl cıvıl renk tonlarındansa bizlere daha mat ve daha sade görünüm kazandıran, renk tonlarını tercih ediyoruz. Biz bayanların vazgeçilemezi olan makyajın, birçok püf noktası ve yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli detayları vardır.

Bu detaylardan biriside makyaj yaparken, mevsime göre renk tonlarını kullana bilme becerisidir. İşte bu sebepten de sonbahar ayına girdiğimiz için sizlere bugün sonbahar makyajında kullanılması gereken renk tonlarından bahsedeceğim. Siz “Sonbahar makyajı nasıl yapılır ve renk tonları nelerdir?” diyen okuyucularımız için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, sonbahar aylarında daha çok kahverengi tonlarının tercih edilmesi, makyajınızın sonbahar mevsimine uygun bir makyaj olmasını sağlayacaktır.

Sonbahar Makyajı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evet, yukarıda da bahsettiğim gibi sonbahar makyajı yapılırken daha çok kahve tonlarının kullanılması, gerekmektedir. Ancak bununla beraber kirli beyaz, krem rengi ve turuncu gibi renk tonları da kullanılabilir. Özellikle göz makyajında far kullanılırken, sonbahar aylarında mevsime uyması acısından kahverenginin tüm tonları ve bununla beraber krem rengi, kirli beyaz ve turuncu gibi renk tonları da tercih edilmelidir.

Bu renk tonları sizin sonbahar mevsimine uygun bir makyaj yapmanızı sağlar. Ruj tercihi yaparken de turuncu, mat ten rengi ve yine kahverengi tonlarına ağırlık verilmesi, makyajınızı daha göz alıcı kılar. Tabi sonbahar aylarında daha ağır ve daha dikkat çekici makyaj yapmak isteyenler ise göz makyajında mat siyah ve kahverengi tonlarını tercih edebilirler. Bu göz makyajı ile beraber ruj kullanacaklarsa eğer koyu kahve tonlarını ve koyu mat bordo tonlarını uygulamaları, sonbahar makyajına uygun bir seçenek olacaktır.

Yorumlar