SAÇ DÖKÜLMESİ, ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Evet, birçoğumuzun da çok kez şahit olduğu gibi bazı olumsuz nedenlerden dolayı biyolojik rahatsızlıklara maruf kalabiliyoruz. Özelliklede olumsuz düşüncenin doğurduğu stres, endişe ve gerginlik gibi ruh hallerimiz saçlarımızı ve cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Tabi bu sebeplerin yanı sıra bakımsızlık da var. Ancak saç dökülmesini tetikleyen en önemli sebeplerden biriside ruh halimiz ve saçlarımıza gereken ilgiyi göstermememizdir.
SAÇ DÖKÜLMESİ, ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM
İşte bu olgulardan dolayı bugün siz okuyucularımız için “Saç dökülmesi, erkek tipi saç dökülmesine bitkisel çözüm” adlı başlığını hazırlama ihtiyacı duydum ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma saç dökülmesinin sebeplerinden başlamak istiyorum.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biriside, bilinçsizce kullanılan şampuanlardır. Sürekli şampuan değişimi yapmak, saç dökülmesinin en etkili sebeplerindendir. Diğer sebeplerden biriside yukarıda da bahsettiğim gibi ruhsal çöküntüler yaşamak ve saç bakımında dikkatsiz davranmaktır. Ancak erkek tipi saç dökülmesinin en önemli sebebi, kişideki hormon dengesizliğidir. Saçların erkek tipi dökülmesinde kişilerde, genellikle testosteron hormonunun yükselmesi vardır. Peki, bu sorunu ortadan kalması için ne yapılması gerekmektedir?

Erkek Tipi Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Öncelikle erkek tipi dökülen saçlar için bir doktor önerisi almamız gerekiyor. Bu sorunu kolayca aşabilmemiz için yükselen testosteron hormonunun, dengelenmesi şart! Evet, bu hormonun normal seviyesine inmesi gerekiyor. Tabi “Ama nasıl?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu hormon için doğal ve oldukçada etkili bir bitki var. Oda nane. Bu bitki hormonu dengeye sokarak, erkek tipi saç dökülmesinin önüne geçer. Ancak naneyi yaşken tüketmeniz şartıyla. Çünkü kuru nane hormonun dengelenmesine, etki sağlamaz. Bu sebepten de saç dökülmesi sorunuyla burun buruna gelen bireylerimiz için uzmanlar günde bir tutam yaş nane tüketmeleri gerektiğini, söylüyor.

NOT: Saçlarına aşırı düşkün olanlar ve en az bir aydan bir aya boya yapma ihtiyacı duyanların dikkatine. Saç bakımını yanlış anlamış olabilirsiniz. Saçlara uygulanan boya, acıcı ve diğer kimyasal maddeler, saçlarınıza bakım yapmaz ve faydadan çok zarar verir. Saçların dökülmesinin kırılmasının ve güçsüz olmasının sebeplerinden biriside, yanlış uygulanan saç boyalarıdır. Bu sebepten benim sizlere tavsiyem, boya kullanım sürenizi tekrar bir gözden geçirmeniz gerektiğidir.

Yorumlar