PRATİK VE İZ BIRAKMADAN OJE ÇIKARTMANIN PÜF NOKTALARI

Evet, hanımlar pratik bir şekilde tek hamlede, iz bırakmadan oje nasıl çıkartılır? Öğrenmek ister misiniz? Mat ve koyu renk ojeleri çıkartmakta zorluk mu yaşıyorsunuz? O halde sizler için hazırladığım pratik ve iz bırakmadan oje çıkartmanın püf noktaları adlı bu anlatımım, tam size göre diyebilirim.
PRATİK VE İZ BIRAKMADAN OJE ÇIKARTMANIN PÜF NOKTALARI
Çünkü bu anlatımımda biz hanımların vazgeçilemezi olan, ojelerin kullanımıyla birlikte nasıl kolayca çıkartabiliriz, onun hakkında da detaylı bir bilgi aktarımı yapacağım. Şimdi dilerseniz anlatımıma oje çıkartmanın puf noktalarından başlamak istiyorum.

Oje Çıkartmanın Püf Noktaları

Ojelerin en az renk secimi, görünümü ve güzelliği kadar, nasıl kolay çıkartılacağı da bizler için önem arz ediyor. İşte bu sebepten de bugünkü konum olan, pratik ve iz bırakmadan oje çıkartmanın püf noktaları anlatımımın sizler içinde yerinde bir sunum olacağını düşünüyorum. Oje çıkartma ve sürme işlemi yapılırken, en başroldeki yardımcımız vazelindir. Çünkü vazelin oje sürerken tırnakların kenarına taşıp, oralara yapışmasını önler ve böylece yanlışlıklada olsa ojelerin kötü bir görünüm vermemesini sağlar. Pratik ve iz bırakmadan, sorunsuz bir şekilde oje çıkartmamızda da yine vazeline ihtiyacımız var. Oje çıkartma işlemine başlamadan önce çıkartmak istediğimiz ojenin üzerine vazelin sürüp, beş dakika beklediğimiz zaman ojeleri sorunsuz ve iz kalmayacak bir şekilde çıkartabiliriz. Çünkü vazelin ojenin kimyasını bozar ve daha kolay bir şekilde çıkartmanızı sağlar.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra yani vazelini sürüp beş dakika bekledikten sonra aseton ve bir pamuk yardımıyla, ojelerinizi rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Ancak sürekli ovalayarak değil, bunu tek hamlede yapmanız gerekiyor. Birçoğumuz ojeleri çıkartırken sürekli ovaladığımız için tırnağımızda ojenin rahatsız edici izi kalıyor. Bu sebepten de bir pamuğa aseton döküp, oje olan tırnağımızda en az yarım dakika bekleterek, tek hamlede silmeliyiz. İşte bu basit ve pratik yöntem, oje çıkartırken tırnakta iz bırakmaz.

Bunun sebebi ise o yarım dakikada, asetonun ojenin kimyasını bozmasından kaynaklanıyor. Birçoğumuz bunu hesap etmeyip, sabırsızca ojenin kimyasının bozulmasını beklemeden ovaladığımız için tırnakta soluk oje izleri bırakıyoruz. Oysa oje çıkartırken tek hamle ile net sonuçlar elde etmek her zaman mümkün.

Yorumlar