KAHVE DİYETİ NASIL YAPILIR?

Bugünkü anlatımımda ‘hiç kahve diyeti olur muymuş’ diyenler için “Kahve diyeti nasıl yapılır?” başlığı altında, kahve diyetini ele alacağım. Evet, kahve zayıflatır mı? Elbette ki zayıflatır. Ancak uygulanması gereken kahve diyeti, doğru yapıldığı takdirde ciddi bir fark görebilirsiniz.
KAHVE DİYETİ NASIL YAPILIR?
Her diyet başlığı altındaki anlatımımda da bahsettiğim gibi diyete başlamadan önce mutlaka ama mutlaka bir doktor kontrolünden ya da bir diyetisyen kontrolünden geçerek, sağlık durumunuzun bu diyete müsait olup olmadığı hakkında detaylı bir bilgi almanız, sağlığınız için şart! Bildiğimiz üzere her insanın vücut yapısındaki aktivite aynı olsa da sağlık durumu ve vücudunun dayanırlığı, aynı olmuyor.

Bu durum göz ardı edilip, kahve diyeti veya herhangi bir başka diyet uygulandığında ise ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabiliyoruz. Bu tarz sağlık sorunları ile burun buruna gelmemek için diyet öncesi doktor muayenesinden geçmekte, fayda var. Evet, şimdi dilerseniz önemli dip notlarımızı verdiğimize göre “Kahve diyeti nasıl yapılır?” sorumuzun açıklamasıyla birlikte, anlatıma başlamak istiyorum.

Kahve Diyeti

Diyet yaptığınız zaman vücudunuzun dilinden anlamanız gerekiyor. Yani vücudunuzu eksilere düşürmeden ve sağlık dengesini bozmadan, sağlıklı bir şekilde diyetinizi devam ettirmelisiniz. Bilinçli diyete başlayan biri için kahve diyetinde bunu uygulamak, son derece mümkün. Nasıl mı? Diyeti uygulayan kişi, vücudun dengesini sağlayarak, enerji kaybını önler. Diyete başlarken gün içerinde diyet anında halsizlik, yorgunluk ve aşırı sıvı kaybı yaşanır. İşe bu tarz sorunları yaşamamak için diyet anında sıvı kaybını önlemek çok önemli. Kahve diyeti uygulanırken, ara öğünlerde ılık su ve meyve suyu gibi sıvılar tüketin. Bu tüketim size enerjinizi geri kazandırarak daha sağlıklı kilo vermenizi sağlayacaktır. Evet, kahve diyeti dediğimiz zaman kişi diyet yaparken yalnız kahve tüketecek, diye bir şey yok. Bu diyet maksimum iki hafta, minimum bir hafta uygulanarak tüm besinlerden azar azar alıp vücudu vitaminsiz bırakmama şartıyla, uygulanmalıdır. Kişi diyetini yaparken sabah kahvaltısında mutlaka bir dilim ekmek tüketmesi şart! Ayrıca diğer kahvaltılık besinlerden de azar azar tüketmesi de gerekiyor. Bir kahvaltısında bir adet salata ve bir adet domates bir dilim peynir gibi kendisine bir ölçü belirlemelidir.

Diğer kahvaltılarda da aynı şekilde beş adet zeytin, yeşil sebzeler ve bir dilim ekmek gibi kahvaltı düzeni yapması gerekiyor. Her öğünden sonra bir fincan şekersiz kahve içerek, kahve diyetini devam ettirebilir. Ara öğünlerde halsiz düştüğü zaman meyve suyu ve su tüketimi yapmasında fayda var. Öğle ve akşam yemeğinde ise ekmek tüketimi yapmadan, bir tabak sebze yemeği ile öğününü tamamlayabilir. Diyet haftasında tüm vitaminlerden almak adına, arada beyaz ve kırmızı et tüketimi yapmasında, sağlıklı bir şekilde diyetini devam ettirmesine olanak sağlayacaktır.

Yorumlar