GÜNE ENERJİK BAŞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM?

Günümüzde birçoğumuzun problemi haline gelen pasif, yorgun ve gergin bir ruh hali için ne yapmamız gerekiyor? Bilmek ister misiniz? Stresli ve her gün aynı aktiviteleri yaparak, enerjisi düşük bir gün mü geçiriyorsunuz? O halde sizler için hazırladığım “Güne enerjik başlamak için ne yapabilirim?” adlı başlıklı anlatımım, tam size göre bir anlatım olacak diyebilirim. Şimdi dilerseniz sizler için dizayn ettiğim anlatımıma, enerjiyi olumlu kullanmanın püf noktalarından bahsederek başlamak istiyorum.
GÜNE ENERJİK BAŞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM?

Güne Enerjik Başlamanın Püf Noktaları

Evet, “Güne enerjik başlamak için ne yapabilirim?” diyenler için şunu rahatlıkla bildirmek isterim ki mücadeleci bir ruh takınmaları, şart! Bir şey için mücadele etmek ve kazanmak, kişinin enerjisini daima taze tutar ve hayatına heyecan katarak, onu mutlu kılar. Tembel ve temposuz bir hayat tarzı, kişiyi pasif ve bunaltıcı bir hayat akışına sürükler ve en kötüsü de buna zamanla alışmasını sağlar. İşte bu sebepten kişinin uğraş edindiği bir işi ve o iş için severek mücadele ettiği bazı faktörlerin olması gerekiyor.

Güne enerjik başlamanın bir diğer puf noktası da kişinin bir hobi edinmesidir. Yani yapmaktan zevk aldığı bir aktivite olması, onu gün içerisinde diri ve hayata karşı daha tutkulu kılar. Kendisine bakım yapması ve kendini, kendi gözünde değerli kılması da çok önemli. Hep çevresinin gönlünü fethetmek için mücadele eden kişinin günleri stresli ve yorgun geçer.

Bu yüzden önce kendi gönlünü fethetmesi, gerekiyor. Kendini sevmesi ve devamlı hayata dair olumlu düşünmesi, onu her an için enerjik ve heyecanlı kılar. Buda anı yaşayarak mutlu olmakla eş değerdir.

Çünkü geleceği düşünerek o anı yok edenler, günlerini hep endişeli geçirirler. Aksini yaşayıp, geçmişi düşünenler ise günlerini hep hüzünlü ve negatif düşünerek geçirirler. İşte buda ruhsal açıdan bakıldığında, çok tehlikeli bir durum.

Kişi tüm günlerini enerjisi yüksek ve dolu dolu yaşamak istiyorsa, mümkün olduğunca toprakla uğraşmalı, olumlu düşünmeli, zevk aldığı aktiviteleri yapmalı, kendisine değer vermeli ve sıklıkla kendisine vakit arayıp, kendini dinlemelidir. Birçoğumuz başkalarını dinlemekten kendimizi dinlemeyiz. Hep başkalarının sözlerine değer verip, kendi iç sesimizi bastırırız. Şimdi soruyorum sizlere, bu takındığımız tavır ne kadar doğru sizce?

Yorumlar