SALATALIK DİYETİ NASIL YAPILIR?

Merhabalar, bugün sizlere “Salatalık diyeti nasıl yapılır?” onun hakkında bilgi aktarımı, yapacağım. Ancak bundan önce şunu bildirmek isterim ki salatalık diyetini yapmadan önce doktorunuzla görüşüp, sağlık durumunuzun bu diyeti uygulamaya uygun olup olmadığını, kontrol etmeniz gerekiyor. Bildiğimiz üzere herkes dayanıklı ve son derece sağlıklı bir vücuda, sahip değil ve dolayısıyla birçoğumuz bu salatalık diyetini uygulayamayabiliriz.
SALATALIK DİYETİ NASIL YAPILIR?
Eğer sağlık durumuz bu diyeti ret ediyorsa ve size uygun olmadığı, doktorunuz tarafından söylendi ise bu diyeti uygulamanızı, kesinlikle önermiyoruz. Ancak sağlık durumunuz bu diyeti uygulamaya müsait ise ve bu diyet “Nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız, bu anlatımımı sonuna kadar takip etmenizi, tavsiye ederim. Çünkü bu anlatımımda “İki haftada yedi kilo nasıl verilir ve hangi yöntemler daha sağlıklıdır?” ondan bahsedeceğim.

Siz okuyucularımız için en sağlıklı ve en etkili diyet yöntemlerini anlatmaya, devam ediyoruz ve bugün sizler için ele aldığımız diyet yöntemi ise salatalık diyeti. Saltalık diyeti harfi harfine uygulandığı zaman, maksimum kişiye yedi kilo verdirir. Ancak her insanın bünyesi farklı olduğu için kimisinin de maksimum 5-6 kilo vermesini sağlayabilir. Hızlı, kolay ve fazla kilo vermek isteyenler için salatalık diyeti ‘onun diyeti’ diyebilirim. Salatalık diyetini uygularken çok az ekmek tüketebilirsiniz tabi azdan kastımız, günde bir dilim ekmek olabilir. Ancak kesinlikle et tüketmemeniz, gerekiyor. Bu diyet yöntemi, sadece iki hafta uygulanmalı ve ikici haftadan sonra aşırıya kaçmadan tüm vitaminlerden almak adına, normal ancak kontrollü beslenmenize, devam edebilirsiniz.

Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Şuana kadar kalorisi az diyetler denilince, akla hep başta salata olmak üzere, yeşil sebzeler gelmiştir. Bu yüzdende diyet yapacağımız zaman, hep salata diyetini tercih ediyoruz. Salatalık diyetini kişi gerçekten uyguladığı zaman, diyeti uygulayan kişide ciddi bir fark oluşur. Bu diyet aslında yapılırken, açlık hissi kişiyi olarak fazla zorlamaz. Çünkü ara öğünlerde her açık tığınız da dilediği kadar, soyulmuş salata yiyebilir ve buda diyeti hiçbir şekilde bozmaz. Diyet uygulama yöntemi 14 gün sürecektir ve bu süre zaafında, kişi kahvaltıda en fazla 1 dilim tam buğday ekmek tüketmeli. Biraz tuhafınıza gidebilir ama ekmek tüketmesi, diyetin sağlıklı bir şekilde tamamlaması için son derece, önemlidir. Aksi takdirde kişide vitamin eksikliği, meydana gelebilir.

 Kahvaltıda bir dilim ekmek, 5 adet zeytin ve 1 adet domates tüketilmelidir. Ara öğünlerde çok acıktığınız zaman, arada soyulmuş salatalık tüketebilirsiniz. Kendinizi halsiz hissettiğinizde ise doğal ve şekersiz 1 su bardağı meyve suyunu, tercih edebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise bir tabak karışık sebze salatası ve bir dilim beyaz peynir, salatalık diyetiniz için ideal olacaktır. Ancak salataya tuz dökmeme şartıyla! Akşam yemeğinde ise daha çok meyve tercih edebilirsiniz. Yağlı, tuzlu, şekerli ve hamur içi olan yiyecekler olmadığı sürece, akşam yemeğinde yalnız bir kâse farklı gıdalardan da tüketebilirsiniz. Örneğin; haşlanmış ıspanak, lahana ve karnabahar gibi… Tabi artı olarak da 1 adet greyfurt tüketmeniz de zayıflamanız için ciddi bir etki gösterecektir.

Yorumlar