HAZIR OFİS İLE ANİDEN ÇIKAN OFİS MASRAFLARIYLA VEDALAŞIN

Günümüzde ister büyük ölçekli olsun ister küçük ölçekli her firma kar düzeyini arttırmak için giderlerini minimum düzeye indirmeye çalışmaktadır. Firmaların gider masraflarının büyük bir kısmını ofis harcamaları oluşturmaktadır. Özellikle ofis malzemelerinin aniden bozulması gibi hiç beklenmeyen masraflar firmaların aylık gelir-gider dengesini büyük ölçüde sarsabilmektedir.
HAZIR OFİS İLE ANİDEN ÇIKAN OFİS MASRAFLARIYLA VEDALAŞIN
Bu sebeple firmalar bu durumdan kurtulabilmek için bir alternatif arayışına girişmişlerdir. Bu aşamada devreye giren alternatif yöntem ise hazır ofislerdir. Firmalar geleneksel ofisin yerine hazır ofisleri tercih ederek hem ofis masraflarını minimum seviyeye indirmekte hem de ofis malzemeleri temini ve bakımı gibi zaman alan hususlarla uğraşmak zorunda kalma sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Hazır Ofisleri Özel Kılan Nedir?

Hazır ofisler, isminden de anlaşılabileceği gibi içinde kullanıcıların her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde hazır olarak tutulan ofis alanlarıdır. Hazır ofis fiyatlarına elektrik, su, doğalgaz, internet faturaları, haftalık temizlik hizmeti, çay ve kahve ikramı gibi ekstra özelliklerde dahildir. Ayrıca hazır ofislerde tüm kırtasiye malzemeleri, fotokopi makineleri gibi ofis ihtiyaçları da kullanıma hazır halde bulunmaktadır. Ayrıca firmaya ofis odalarının yanı sıra iş toplantılarını rahat bir şekilde yapabilmeleri için büyük bir toplantı salonu da sunulmaktadır.

Hazır Ofisi Kimler Tercih Etmektedir?

Hazır ofisleri küçük, büyük yapıda her türlü kuruluş tercih edebilmektedir. Ancak genellikle küçük ve orta ölçekli firmalar ile freelance şekilde çalışan avukat, grafiker, yazar gibi meslek sahibi kişiler de sıklıkla tercih etmektedir. Özellikle dijital ajanslar ve reklam sektöründe çalışan firmalar hazır ofis seçeneğini sıklıkla tercih etmektedirler. Ancak bazı büyük ölçekli firmalarda kimi zaman özellikle yurtdışında faaliyet gösterecekleri alanda geleneksel ofis yerin hazır ofis seçeneğini kullanmaktadırlar.

Hazır Ofis Kullanmanın Size Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Hazır ofis kullanmanın pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Bunlar:
•    Kuruluş maliyeti, depozito gibi ücretler ödemek zorunda kalmazsınız.
•    Emlakçı ile görüşüp günlerce uygun ofisi bulabilmek için yapılan arayış telaşından kurtulursunuz.
•    Tadilat ve dekorasyon işleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
•    Ofis için mobilya almak zorunda kalmazsınız.
•    Çay gibi ikramlar için ekstra ofis masrafında bulunmanız gerekmez.
•    Ofis malzemeleri için ekstra harcama yapmanıza gerek kalmaz.
•    Ofis için ekstra harcama yapmak zorunda olmadığınız için ofis maliyetinden tasarruf etmiş olursunuz. Bu da giderlerinizi minimum düzeye indirmeye yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi hazır ofis seçeneği hem zaman hem de maliyet tasarrufu sebebiyle geleneksel ofislere göre daha avantajlı bir seçenektir. Siz de hiç zaman harcamadan aynı gün içinde hazır ofisinizi tutarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar