PASTA TARİFLERİ ARIYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ

Bugün sizlere pasta tarifleri ile ilgili tesadüfen görüp oldukça beğendiğim bir siteden bahsetmek istiyorum. Bizim kuşak öncesi hanımlar yapacakları yemekler, kurabiyeler, kekler ve benim en sevdiğim pasta tarifleri için defter kullanırlardı. Anneciğim o minicik defterine bakıp tarif yazdığım zamanlar hal dün gibi aklımdadır. Bir yere gidip çok beğendikleri yiyeceğin mutlaka tarifini alırlar tarifi vermek istemeyen hanımlara da içten içe kızmadan edemezlerdi. Hatta bu tarif defterlerinin içinde kuşaktan kuşağa geçenler bile vardı.
PASTA TARİFLERİ ARIYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ
Sonra yemek kitapları çıktı özellikle benim kuşak çok sevdi bu kitapları çünkü resimli tarifler bizlere oldukça keyifli gelmişti. Ama işte yıllar içinde teknolojinin ilerlemesi hayatımıza bu anlamda da bir kolaylık getirdi. Artık her istediğimiz tarif anında birçok seçenekle karşımıza çıkıyor. Tabi hala kitap kullananlar elbette ki olsa da internetin kolaylığı sayesinde tarif veren siteler bir tık öne geçmekte.
İşte bende bu sebeple internetten pek çok yemek tarifi hakkında bilgi alan biriyim. Çalışan biri olduğum için malum vakit az internetten tarif almak bu sebeple benim için çok kolaylık sağlıyor. Geçenlerde de canımın içi kızıma özel bir pasta yapmak istiyordum.

Bunun için tarif ararken lezzet.com.tr adlı siteye rastladım. Her şeyden önce bir kere sayfanın görünümüne bayıldım. Birbirinden güzel pasta resimleri beni mest etti. Sonrasında resmi tıklayıp altından tarife ulaştım. O kadar güzel görünüyorlardı ki hangi pasta tarifini uygulayacağımı şaşırıp sonunda kızımın naneli çikolatayı çok sevdiğini hatırlatan naneli çikolata pasta tarifini uygulamaya karar verdim.

Pasta tarifi hiç yemekten anlamayan birinin bile okuyup yapabileceği bir şekilde yazılmıştı. Ve yaptığımda sonuç gerçekten ilk kez yapmama rağmen mükemmeldi. Bunun üzerine siteyi daha detaylı incelediğimde sadece pasta tariflerinin değil birbirinden güzel ve farklı yemek tarifleri olduğunu da görüp onları da mutlaka denemeye karar verdim.

Ayrıca yine sitede gördüğüm mutfak okulu ve püf noktaları bölümleri de yine onu bu tarz sitelerden bir tık daha öne taşımış. Sözün özü sizin de gördüğünüz gibi siteyi saymakla bitiremiyorum. Bence sizde bundan sonra benim gibi pasta tarifleri ve yemek tarifleri arıyorsanız bu siteye mutlaka göz atın derim benden söylemesi.

Yorumlar