KAVİTASYON NEDİR? ZAYIFLATIRMI? ZARARI VARMIDIR?

Kavitasyon; Son yıllarda özellikle kadınların bölgesel incelme, zayıflama ve selüloit tedavisinde kullanılan fiziksel bir yöntemdir. Kavitasyon yöntemi aynı zamanda vücudun orantısal kilo dağılımını ve selüloit tedavisini de gerçekleştirmektedir.

Kavitasyon yöntemi nasıl uygulanır

Kavitasyon yöntemi sanıldığı gibi aslında direk olarak zayıflama değil bölgesel incelme sonucu zayıflama sağlayan medikal bir yöntem. Bu yöntem işleyişi şu şekildedir. Yağların biriktiği bölgeye ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Bu ses dalgaları sayesinde yağ hücreleri patlatılarak lenf drenaj yolu ile vücuttan dışarı atılması sağlanarak uygulanan bölgede incelme olması sağlanır. Yöntemin oldukça riskleri bulunduğundan konunun uzmanı kişilerce yapılması oldukça önemlidir.
KAVİTASYON NEDİR? ZAYIFLATIRMI? ZARARI VARMIDIR?
Kavitasyon yöntemi yukarıda da bahsettiğim gibi riskleri olan bir yöntemdir. Bu nedenle bu yöntemin sadece doğru insanlar tarafından değil doğru kişilere de uygulanması aynı derecede önemlidir.

Kavitasyon yöntemi, sadece sağlıklı kişilere yapılmalıdır. Kalp hastalığı olanlar, diyabet yani şeker hastaları, otoimmün hastalıkları olanlar ve aşırı yaşlı kişiler bu yöntemden kesinlikle uzak durmalıdır.
Bunun dışında kavitasyon yöntemi yalnızca bel, basen ve göbek bölgesinde birikmiş olan yağların vücuttan atılması için uygulanmalıdır. Bunun dışındaki bölgelere uygulanması doğru değildir.

Kavitasyon yönteminin zararı var mıdır?

Ultrasonik radyo dalgalarının yardımı sayesinde incelme sağlayan kavitasyon yöntemi birçok yan etkiyi ve zararı beraberinde getirmektedir. Bu nedenle bu yöntemi uygulatmadan önce iyice araştırma yapmanız önemlidir. Gelişigüzel yerlerde yapılan bu tarz uygulamalar size yarardan çok zarar getirecektir. Kavitasyon işlemi esnasında uygulanan yüksek dozlu ultrason dalgasının birçok zararı vardır. Fakat zararlarını anlatmadan önce kavitasyon yönteminin birçok kişide hiçbir yan etkisinin görülmediğini söylemek de yarar vardır.

Zararlarını sayacak olursak,

    Cilt yanıkları,

    Hormonal bozukluklar,

    Mide bulantısı, baş dönmesi,

    Titreme,

    Verilen kilonun hızlıca geri alınması gibi sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu nedenle bir kez daha belirtmek isterim ki yukarıda belirttiğim riskler nedeniyle gelişigüzel yerlerde kampanya adı altında yapılan kavitasyon yöntemiyle tek seansta incelme tarzında ilanlara kanıp bu uygulamayı kesinlikle yaptırmayın. Uygulama yaptıracağınız yeri ve doktoru titizlikle araştırmanızda fayda vardır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılanması mümkündür. 

Yorumlar