YANLIŞ DİYETİN SONUCUNDA OLUŞAN SORUNLAR

Geçmişten günümüze kadar özellikle de bayanlar her daim daha zayıf olmak daha fit olmak isterler. Bu nedenle de diyet ve rejim yaparak idealindeki kiloya gelmeye çalışırlar. Fakat son dönemlerde kilosu vücut indeksine göre normal olanlar bile diyet yapmaya çalışmaktadır. Bu da vücut sağlığında kalıcı hasarlar bırakmaktadır.
YANLIŞ DİYETİN SONUCUNDA OLUŞAN SORUNLAR
Özellikle de hızlı diyetin zararları ve faturası oldukça yüksek gelmektedir. Hem vücutta zarar vermekte hem de hızla kilo alımına neden olunmaktadır. Bu nedenle hızlı kilo verme, şok diyet gibi diyetlere gözünüzü ve kulağınızı kapatmalısınız. Aksi halde sağlığınız ile vedalaşarak aynı zamanda yeni kilolara da merhaba demek zorunda kalabilirsiniz. Günlük kalori ihtiyacından daha az kalori alanlar ve spor ile daha fazla kalori harcayanlar bitkin düşmekte ve her türlü hastalığa ve mikroba da açık hale gelmektedir. Yanlış Diyetin Sonucunda Oluşan Sorunlar Öncelikle yanlış diyet uygulayanlarda çeşitli sağlık sorunları görülmesi oldukça normaldir.

Özellikle de yağ yakma derdindeyken kasların erimesi vücudu güçsüzleştirecektir. Yanlış diyet uygulandığı zaman ilk başta hızlı bir kilo verildiği gözlemlenmektedir. Fakat bu maalesef vücutta bulunan suyun atılması ve kasların erimesinden başka bir şey olmamaktadır. Bu nedenle şok diyetin zararlarını gören bayanlar artık çok geç kalmış bulunmaktadır.

Ayrıca ciltte de parlaklık söner, gözaltlarında morarıklar oluşur, kaslar erir ve sarkmalar görülmeye başlanır, kolesterol ve şeker gibi sıkıntılar ile yüzleşilir. Bunun yanı sıra dayanılmaz ağrılar ve faklı iç hastalıklarının görülmesine de neden olunmaktadır. Uygulanan Diyetin Yanlış Olmasının Sağlığa Etkileri Maalesef ki günümüzde her bulunan gazetedeki diyet listesi hemen uygulanmaya başlanmaktadır. Fakat herkese her diyet uygun olmayacaktır. Bu sebeple de vücutta oldukça büyük ve ani değişimler görmeniz mümkündür.

Aşırı diyetin zararlarından biri de ani kilo kaybı sonucu halsizlik ve bitkinliktir. Ayrıca bu duruma düşüldükten hemen sonra tekrar eskisi gibi gıdaların alınmasına ve gıda takviyesi yapılmasına mecbur kalınmaktadır. Hal böyle olunca da yanlış diyet sonucu eski kilodan daha üst seviyedeki kilolara çıkmak durumu ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Yorumlar