SÜTYEN TAKMAK GÖĞSÜ BÜYÜTÜR MÜ?

Bayanlar arasında en çok tartışılan konulardan biriside kuşkusuz sütyen takmak göğsü büyütür mü? sorusu evet bazı araştırmalar sonucu ortaya çıkan veriler kafanızdaki sütyen takmak ya da sütyen takmamak hakkındaki soruları yanıtlamıştır.
SÜTYEN TAKMAK GÖĞSÜ BÜYÜTÜR MÜ?
Bayanlar sütyeni genelde göğüslerinin sarkmaması için kullanır. Toplumda sütyen takarak göğüslerinin dikleşeceği düşüncesinde olan azımsanamayacak bayan vardır. Evet isterseniz sütyen takmasam nolur? yazımızın devamını okuyalum.

Sütyen takmayınca ne olur?

Göğüslerinin sarkacağını düşünen bayanlar için ilk cevap; Sütyen takılmadığında göğüs kaslarının çalışması daha da hızlanacak ve göğüslerde büyüme görülecektir.

İsterseniz Fransada yapılan bir araştırmada ortaya çıkan sonucu sizlere aktaralım. Sütyen takmamak göğsü dikleştiriyormuş. Evet bu araştırma Fransada yapılmış sütyen takmayan bayanların göğüslerinin daha çok dikleştiği görülmüştür.

Sütyen takmayıca göğüs kasları daha çok çalıştığı gibi kan akışıda hızlanmaktadır. Yanlış ölçüde sütyen takmak ise nefes darlığına neden olmaktadır.

Eğer uyku probleminiz var ise yatarken sütyen takıyorsanız uyku sorununuz sütyen takmaktanda olabilir. Bir araştırmada gece sütyen takıp uyuyanlarda uyku problemi ortaya çıkmış bu nedenle gece sütyen takmadan yatmalısınız.

Gün boyunca yotgunluk hissine neden olan yanlış ölçüde ya da sıkı sütyen giymenin zararlı olduğunu bilmelisiniz. Sıkı ve yanlış ölçüdeki sütyen kan akışını yavaşlatacağı gibi nefes darlığınada neden olabilir. Uzmanlar sütyene ihtiyaç duyulmadığı sürece takılmasını önermemektedir.

Evet yazımızdan da anlaşıldığı gibi sütyen takmak göğsü büyütmüyor aksine sağlığını bozuyor eğer yinede takmak istiyorsanız doğru ölçüde takmanızda yarar var derim.

Yorumlar