MAKARNA DİYETİ NEDİR? VE KAÇ KİLO VERDİRİR?

Makarna denildiğinde herkesin aklına kilo aldıracağı gelir.Ama yine de bu hem yapması kolay hem de lezzetli olan yemeklerden biri olan makarnayı hayatından çıkarmak da zorlanan kişiler için makarna diyetinden bahsetmek istiyoruz.
MAKARNA DİYETİ NEDİR? VE KAÇ KİLO VERDİRİR?
Peki makarna diyeti gerçekten zayıflatır mı? Diye soranlara cevabımız neden zayıflatmasın , makarna diyeti yapanların bir hafta içerisinde üç dört kiloyu rahatlıkla verdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca makarna diyetinin bir diğer adıda 1200 kalori diyeti olarak da bilinmektedir. Yani günlük alınan kalorinin 1200 kaloriyi geçmediği takdirde zayıflamak mümkündür.Burada unutmamanız gereken diğer bir gerçek de kilo aldıranın makarna değilde üzerine dökülen sosların olduğudur.

Sağlıklı makarna diyeti nasıl yapılır?

Biraz önce de bahsettiğim gibi yediğiniz makarnanın üzerine döktüğünüz sosun kalorisinin düşük olması gerektiğinden bu sosa dikkat etmelisiniz.Eğer ki daha sağlıklı olmasını istiyorsanız sadece yeşillik ekleyip tüketebilirsiniz.Bunun dışında her diyette olduğu gibi bu diyette de günde 1,5-2 litre arası su tüketmeyi unutmayın.Ayrıca daha hızlı kilo vermek isteyenler diyete ek olarak spor yaparak desteklemelidirler.

Gelelim makarna diyetine;

Aşağıda verdiğimiz makarna diyeti listesi proğramını doğru ve eksik uyguladığınız takdirde istenmeyen kilolarınıza veda edebilirisiniz.Bu liste bir günlük listedir.Hergün aynı listeyi uygulamanız gerekmektedir.

Sabah :
*    3 yemek kaşığı yulaf – 1 kâse yağsız yoğurt – 1 adet elma – 2 adet ceviz.

Ara öğün :
*    3 adet kuru kayısı ( Bağırsakların daha hızlı çalıştırmasına yardımcı olması için ).

Öğle :
*    Yarım porsiyon sebze yemeği – 4 yemek kaşığı az zeytinyağı ile hazırlanmış domates soslu makarna – mevsim yeşillikleri ile hazırlanmış salata bol miktar da olabilir.

Ara öğün :
*    2 adet kepekli bisküvi – 1 su bardağı ılık süt – 1 porsiyon mevsim meyvelerinden yapılmış olan meyve salatası.

Akşam yemeği :
*    Yarım porsiyon diyet ton balıklı makarna ve bol miktarda  mevsim yeşilliklerinden oluşan salata.

Gece öğünü :
*    1 porsiyon istenilen meyvelerden meyve salatası.(Muz hariç).

Not: Makarna diyetinin son günü en geç 20:30’da yemek yemelisiniz.Ve bir kez daha hatırlatalım bol su tüketmeyi unutmamalısınız.

Ulaşmak istediğiniz kiloya makarna diyeti ile bir an önce ulaşmanızı dileği ile size şimdiden kolay gelsin.

Yorumlar