KOLAY VE BASİT SAÇ MODELLERİ

Bugün dış görünüm her ne kadar inkâr etsek de herkes için çok önemlidir. Bu dış görünümün elbette değişen yargıları var. Kimisi bunu kıyafetini ön plana çıkararak yapar. Kimi daha fiziksel özelliklerini kullanır. Bu konuda kadınlar için en belirgin özellikleri saçlarıdır.  Bakımlı saçlar elbette erkekler içinde önemlidir. Fakat kadınlar için önemi tartışmasız daha fazladır. Her gün kalkar kalmaz saçlarımıza ne şekil vereceğimizin planlamasını yapmaya başlarız. Hatta bazen de bu hazırlık geceden başlar. İşte bugünkü yazımızın amacı sizlere bu konuda yapacağınız saç modellerinin püf noktalarından bahsetmek.
KOLAY VE BASİT SAÇ MODELLERİ
Yüzünüze yakışan bir kısa saç modeli ve uygun bir kıyafetle dilerseniz oldukça kadınsı bir görüntü elde etmeniz mümkündür.  Üstelik bunun için oldukça da fazla model bulunmakta. Başlıklar halinde sıralayacak olursak,

-    Arkası kısa önü uzun saç modeli.
-    Katlı kısa saç bob modeli.
-    Asimetrik kesilmiş kısa saç modeli.
-    Kâh küllü kısa saç modelleri olarak sıralayabiliriz.

Gelelim biz ne yapalım diye seslenen uzun saçlı hanımlara. Uzun saçlar tabi ki kısa saçlara göre biraz daha bakıma zorlayan saçlardır. Hele de sıcak yaz günlerinde hepimizde gayri ihtiyarı saçını bir toplama olayı baş gösterir. Bu nedenle size kısaca topuz saç modellerinden bahsetmek istiyorum.

-    En basit şekil saçlarınızı tümden tepede toplama modelidir. Bir kaç noktadan hafiften saç sarkıtarak modeli hareketlendirebileceğiniz gibi klasik görüntüden de kurtulmuş olursunuz.

-    Her an açılacakmış havasındaki dağınık saç topuzu ikinci önerimiz ister tepede ister ensede yapacağınız bu modeli her türlü elbisenin üzerine de de yapabileceğinizden çok daha avantajlı bir modeldir.

-    Saç bandı kullanarak yapılan topuz modelleri.

Emin olun hem kısa saçlar hem de uzun saçlar için öyle çok saç modeli var ki hepsini saymaya sayfalar yetmez. Artık biz işin püf noktalarını vermeye çalıştık gerisi size kalmış.

Yorumlar