KİMYON ZAYIFLATIRMI? KİMYONLA NASIL ZAYIFLANIR?

Metabolizması yavaş çalışan kişiler bir türlü fazla kilolarından kurtulamaz aksine daha da kilo alırlar. Metabolizmayı hızlandırmak için doğru beslenmek önemlidir. Bu makalemde sizlere metabolizmayı hızlandırmak için ne yapmak lazım? sorusuna İranda yapılan bir araştırmada ortaya çıkan verilerle cevap vermeye çalışacağım.
KİMYON ZAYIFLATIRMI? KİMYONLA NASIL ZAYIFLANIR?
Konumuz kimyon biliyorsunuz araplar çok sevdiği için her öğünlerinde kimyonu sofralarından eksik etmezler. Bakalım arapların sofralarından eksik etmediği baharat hakkında bilim adamlarının yaptığı araştırmada ortaya ne gibi sonuçlar çıkmış.

KİMYON ZAYIFLATIRMI?

İranlı bilim adamları kilo sorunu yaşayan 88 kadın ile bir araştırma yaptı 88 kadını iki gruba ayırarak 3 ay kadar sağlıklı yiyecekler ve günde 500 kaloriden az beslenen iki grubun beslenme şekillerindeki tek değişiklik baharatların kullanımı olmuş.

Şimdi aklınızdaki kimyonla zayıflayan varmı? sorusuna cevap bulacaksınız. İkiye ayrılan gruplar arasında tek değişiklik baharat kullanımı demiştik, evet birinci grup aç karnına her gün 140 gram yoğurda 3 gram kimyonu karıştırıp tüketmiş. İkinci grup ise aynı şekilde 3 ay boyunca aç karnına sadece yoğurt tüketmiş.

Ortaya çıkan sonuç ise birinci grup yağlarından %14,64 kurtulmuş. İkinci grup ise yağlarından %4,91 kadar kurtulmuş.

KİMYONLA NASIL ZAYIFLANIR?

Bir ay süren bu süreç sonrası kimyon ile yoğurt tüketen grubun ciddi oranda yağlarından kurtulduğu görülmüştür. Kilo sorunu olan kişilerde her sabah aç karnına 140 gram yoğurda 3 gram kimyon karıştırarak metabolizmasını hızlandırarak kilolarından zamanla kurtulabilir.

Kimyon zayıflamaya yani kilo vermeye yardımcı, çünkü metabolizmayı hızlandırdığı gibi kolesterol dengesinide korumaktadır. Obez bir toplum olmadan mutlaka yediğimize içtiğimize dikkat etmeliyizki ancak sağlıklı beslenerek ve spor yaparak obeziteden korunmuş oluruz.

Yorumlar