YIRTMAÇLI ETEK VE ELBİSELER

Kışın en moda trendlerinden olan yırtmaçlı etek ve elbiseler 90’lı yıllarda sıklıkla kullanılmaktaydı. Günümüzde ise bir çok giyside tekrardan trend haline gelmiştir. Şık, modern ve rahat kombin edilen yırtmaçlı etekler ile geçmiş sezonlar da olduğu gibi bu sezon da mağazalar da fazlasıyla görülecektir. Pantolon ve tek parça kıyafet giymeyi sevmeyenler için alternatif olarak yırtmaçlı etekler günümüzde karşımıza çıkmaktadırlar. Kısa ceketlerle, boğazlı kazaklar ile kombin yapabileceğiniz uzun etekler şıklığınızın yanı sıra rahat kullanım alanları ile de üzerinizde daha iyi duracaktır. Vücudunuzu daha ince ve uzun gösterecek yırtmaçlı etekler ile kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.
Kumaş eteklerde ya da uzun elbiseler de daha fazla öne çıkmaktadır. Gece elbiselerinde daha derin yırtmaçlar tercih edilmektedir. Günlük kıyafetler de ise daha ölçülü bir şekilde kullanılmaktadır.

Eğer yırtmaçlı giysileri gündüz kullanmak istiyorsanız ya da daha çok fazla dikkat çekmek istemiyorsanız, opak çoraplar ile destek vererek daha rahat etmenizi sağlayabilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabılar ve bootierler ile çok şık duran detay, kadınsı ve zarif bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Boyunuz uzun değilse diz hizasında olan ve ya daha kısa olan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Boyunuz uzunsa, sıkıntınız yoksa uzun modeller de rahatlıkla kullanılabilir. Gündüz gömlekler ile bluzlarla beraber kullanabileceğiniz etekler şık bir kemer ile tamamlayarak bel bölgesi ortaya çıkarılabilir.

Derin yırtmaçlı olmamak kaydı ile iş yerinde de kullanılabilir. Etekleri, beyaz gömlekler ve mini hırkalar ile kombin yapabilirsiniz. Klasik formdaki siyah topuklular ile daha hoş görünmenizi sağlayabilirsiniz.

Gece elbiseleri ise daha derin yırtmaçlar kullanılabilir. Tabii bu tarz yırtmaçlar kullanabilmek için vücudunuza güvenmeniz gerekmektedir. Özellikle fit ve şekilli bacaklarınız varsa diğer kişilerden daha şanlısınız. Aksi takdir de bir süre egzersiz ve inceltici kremler kullanarak vücudunuzu fit bir hale getirebilirsiniz. Bunlara alternatif olarak daha sıkı bir görünüm elde edebilir ve bir bedene kadar daha ince gösteren çorapları tercih edebilirsiniz. Çoraplar özel dokusu ve korseli yapılarıyla daha düzgün bir görünüm ortaya koymaktadır.

Yorumlar