VÜCUT TİPİNE UYGUN KOT (JEAN) PANTOLON SEÇİMİ

Birden fazla kot (jean) modeli varken ne alacağımız da kararsız kalmamız da çok normal. Skinny, İspanyol paça, düz kesim, boyfriend gibi bir çok model bulunmaktadır. Fakat bu modellerden hangisi vücut tipinize uygun olup olmadığını çözmek kolay iş değildir. Bazı vücut tiplerinde birden fazla model çok iyi dururken bazılarında mükemmel gözükebilmektedir.
VÜCUT TİPİNE UYGUN KOT (JEAN) PANTOLON SEÇİMİ

Yüksek Bel Jean Pantolon

Kum saati vücut tipine sahip olan bayanlar dikkati vücutların en ince  yerlerine, bellerine dikkat çekmelidirler. Dar kesim yüksek bel jeanlar tam da bu vücut içindir. Bu model pantolonları tercih ederek sade tokalı bir kemer ile kullanıldığında belin inceliği tamamen ortaya çıkar. Üstünüze giydiğiniz bluzun bir kısmını jean pantolon içerisine sokarak bacaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

Boyfriend Jean Pantolon

Düz bacaklara ve dar kalçaya sahip iseniz boyfriend jean pantolonları tercih edebilirsiniz. Paçalarını katlayarak, bir kemer ile ve açık renkli tişörtlerle kullandığınız çok fresh bir görünüm yakalayabilirsiniz. Uzun zamandır trend olan boyfriend jean pantolonlar uzun süre daha popüler olacaktır.

İspanyol Paça Jean Pantolon

Kıvrımlı ve dolgun bir vücuda sahip iseniz İspanyol paça jean pantolonları tercih edebilirsiniz. Bol paçalı jean pantolonlar birden fazla vücut tipinde iyi durmakta, fakat özellikle kıvrımlı hatlara sahipseniz daha mükemmel gözükecektir. Dizin üst kısmından bollaşan modeller tercih ettiğiniz de kalçaların genişliği de dengelenmiş olmaktadır. Yüksek bel İspanyol paçalar da ise beliniz daha ince görünecektir. Altına topuklu ayakkabı giydiğiniz de farkı göreceksiniz.

Boru Paça Jean Pantolonlar

Minyon vücut ölçüleri olan bayanların düz kesim vücuda oturan jean pantolonları tercih etmeleri gerekmektedir. Paçası kısa kesilen jean pantolonlar ufak tefek kadınlar da daha iyi durmaktadır.

Bol Paça Jean

Armut tipi vücut tipine sahip olan bayanlar üstlerine iyi oturan bol paça jeanler tercih edebilmektedirler. Kıvrımlı vücutlarda da olduğu gibi, armut tipi vücutlarda da dengeleyici rol oynamaktadır. Dikkatleri kalçadan uzaklaştırır. Jean pantolonunuzu lacivert ya da siyah gibi koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Kalçalarınızı daha küçük gösteren İspanyol paça jeanleri de tercih edebilirsiniz.

Yorumlar