VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK SEÇİMİ

Düğün günü her gelin için çok özeldir. Her zaman bugünün hayalini kurarak ilerlemektedirler. Gelinliğin modelinden saç modellerine kadar her ayrıntı ince ince düşünülür.

Her genç kızın hayalinde bir gelinlik modeli vardır. Bu da çoğunlukla kat kat kabarık tül eteklerden oluşan prenses modeli olarak bilinen gelinliklerdir. Her vücut tipi için farklı gelinlik modelleri bulunmaktadır.

Kum Saati Vücut Tipi Olanlar

Kum saati vücut tipine sahip olanlar, göğüsler, basen ve kalçalar birbirine yakın ölçüler de olan orantılı vücut tipidir. Orantılı vücut ölçülerine göre sahip olan kadınlar her modeli taşıyabilmektedirler.
VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK SEÇİMİ

Armut Vücut Tipinde Olanlar

Armut vücut tipine sahip olanlar, dar omuzlu ve geniş kalcalı fakat iri göğüslü olmayan vücut tipleri içindir. Kusurlu olan bölgeleri saklayabilmek için öncelikli amaç geniş kalçalara yoğun işlemeler veya drapelerden uzak durmalısınız. İşlemeleri ve drapeler seviyorsanız küçük olan göğüs kısmınızda kullanarak göz yanılması sağlayabilirsiniz. Bu durumda da daha iri göğüsler görünecektir. İnce olan belinizi yoğun işlemeli, boncuklu ve drapeli ayrıntılar ile doldurabilirsiniz. Dar üst bedeni geniş alt beden ile orantılamak amaçlı ayrıntılar üst beden de yoğunlaştırarak etek kısmı kabarık ve işsiz bir model tercih edilebilmektedir.

Dikdörtgen Vücut Tipinde Olanlar

Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar, bel ve kalça ölçüleri birbiri ile aynı olan vücut tiplerini ifade etmektedir. Orantılı bir tip olan dikdörtgen vücutlarda bel bölgesi sade bırakılır ve göğüs, yaka, etek ve etek ucu gibi istenilen bölümde oynanarak her model tercih edilebilmektedir. Bel bölgesi detayları uzak tutulmalı ve zarf bir kemer ya da kuşak ile hareketlendirilebilir.

Elma Vücut Tipinde Olanlar

Elma vücut tipine sahip olanlar, üst kısmının alt kısma oran ile daha geniş olan vücut tipleridir. Büyük göğüsler ve kilo almaya uygun karın ve dar alt beden için en uygun gelinlik modelleri iri göğüslere dikkat vermek ve geniş karın bölgesini kapatmaktır. Dolgun göğüsler ile derin dekolteli gelinlik modelleri ile dikkatleri kolaylık ile göbeğinizde çekerek, göğüslere odaklanılır. Bu vücut tipinde gelinler balon etek gelinliklerden uzak durmalıdırlar. A tipi etekler tercih edilebilmektedir.

Yorumlar