VÜCUDA UYGUN KABAN SEÇİMİ

Sonbahar - kış sezonunda en önemli kıyafetler dış giyimdir. Hava soğuduğunda ceket, mont kaban gibi alternatif seçenekler bulunmaktadır. Kot ve kazak kombinlerinin üzerine doğru montu, kabanı seçmek gerekmektedir.

Kısa Mont - Kaban - Ceket

Kısa modellerin en büyük avantajları bacak boyunu daha uzun gösterebilmeleridir. Sadece bu özelliklere herkese göre oldukları anlamını taşımadığını vurgulamaktadır. Basen ve üzerindeki noktalar da biten kısa ceketler kritik noktadır. Montun, kabanın bittiği yer çok fazla dikkat çekmektedir. Bundan dolayı basenlerden rahatsız iseniz kalçanın üzerinden biten kısa ceketlerden uzak durmanız gerekmektedir. Diğer taraftan ince bir bele sahipseniz tam belde biten modeller belinizin inceliğinizi daha çok ortaya çıkaracaktır.
VÜCUDA UYGUN KABAN SEÇİMİ

Orta Uzunluktaki Mont - Kaban - Ceket

Herkesin rahatlık ile alabileceği uzunluktur. Özellikle bel ve basen bölgesinden rahatsız olanlar için tam bir tercihtir. Bu uzunlukta daha dikkat edilmesi gereken yer ise satın alınan mont kesimleri ve üstlerinde yer alan detaylardır. Vücuda uygun olan kesim bulunması gerekmektedir. Belinizin inceliğini vurgulayabilmek için belden kemerli modeller daha uygun olacaktır.

Diğer taraftan montların, kabanların üstlerindeki cep detaylarına da dikkat etmelisiniz. Basenlerinizin geniş olduğundan rahatsızsanız büyük cepler şeklinde tasarlanan kabanlarda ceplerin tam basen bölgenize gelmemesi gerekir. Bu durumlarda gizli cepli modellere bakabilirsiniz Bu uzunlukta tek sıkıntı ise bacak boyunun kısalmasıdır. Arkası daha uzun ön tarafa doğru kısalan, asimetrik kesime sahip montlardır.

Ayrıca omuzlarınızın basenlerinize göre dar olduğunu düşünüyor iseniz vatkalı seçimler daha doğru olacaktır. Vücudunun hangi bölgesini gizlemek istiyor iseniz, montun o bölgedeki detayları ne kadar az detay verilmişse o kadar saklayabilirsiniz.

Uzun  Mont - Kaban - Ceket

Dizin altında biten uzunluktaki mont ve kabanlar bu gruptadır. Eğer kısa ve normal sayılacak boyunuz bile olsa bu modeller sizi olduğundan daha basık gösterebilmektedir. Bundan dolayı 1.65 ve üzeri olanlar bu mont ve kabanları tercih ediyoruz.

Çok uzun boylu biriyseniz, kabanların büyük yaka detaylarının olmasına özen göstermelisiniz. Bu detaylarda boyu dengeleyen bir görüntü olacaktır. Ayrıca oversized olarak değerlendirilen kesimler uzun boylu kişilerin tercihi olmalıdır.

Yorumlar