TEN RENGİNE GÖRE KIYAFET SEÇİMLERİ

Kusursuz görünebilmek adına vücut tipinize uygun nasıl kıyafet seçeceğinizi öğrenmelisiniz. Çoğu kişi bu detaylara dikkat almadan, kendine yakıştırdığı modeli ve kendini içinde rahat hissettiği kıyafeti seçmekte. Bunun yanında ise renk tercihi her zaman sevilen renklerden yana oluyor. Fakat unutmamalısınız ki en sevdiğiniz renk üzerinize en çok yakışan olmalıdır.
TEN RENGİNE GÖRE KIYAFET SEÇİMLERİ
Her kişi de farklı vücut tipleri olduğu gibi de farklı ten renkleri vardır. Ten rengine göre uyumlu bir sonuç almak için renk denemesini yaptığınız kıyafetleri giyerek ayna karşısında kendinizi iyice incelemelisiniz. Gözleriniz rengini orta çıkarıyor ya da yüzünüz aydınlanıyor ise sizin renginiz olduğuna emin olabilirsiniz.

Açık Tenlilere Göre Kıyafet Renkleri

Pembe, kırmızı, siyah, mor, gri, yeşil tonları ve krem renkleri açık tenliler için doğru seçim olacaktır.

Kumral Tenlilere Göre Kıyafet Renkleri

Ten rengi ve saçınız açık tonlarda ise, krem, hardal, lacivert, gri, bordo, yeşil, mavi, kahve tonları ve mor renkleri tercih edebilirsiniz.

Esmer Tenlilere Göre Kıyafet Renkleri

Hem ten renginiz hemde saçınız koyu ise, pudra pembesi, krem, fildişi, bej, bebe mavisi, açık yeşil, mavi tonları, pastel, açık kırmızı tonları ve yumuşak tonlar renk bakımından sizin için en iyi olandır.

Ten Rengi Koyu Saçları Açık Tonları için Kıyafet Renkleri

Beyaz, lacivert, kırmızı, koyu yeşil, turuncu, toprak tonları, hardal, mavi tonları ve koyu kırmızı tonlar tercihiniz olabilir.

Buğday Ten ve Sarı Saçlar için Kıyafet Renkleri

En zor ve riskli bir ten rengidir buğday. Kıyafet seçimlerinde ise pembe, gri, mavi, bebek mavisi, lila, açık yeşil, açık mor, nane yeşili gibi renkleri tercih etmelidirler. Gri, lila ve mavi renkli giysi ve aksesuarlar rahatlıkla kullanabilirler. Buğday tenlilere bu renkler çok uyum sağlamaktadır. Elektrik mavisi ve koyu kırmızı renkler ise çok sert bir etki yaratabilmektedir.

Açık Ten ve Sarı Saçlar için Kıyafet Renkleri

Ten reni çok açık ise açık renklerden uzak durmalısınız. Pastel tonlarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Çok açık mavi griler olduğunuzdan daha beyaz gösterebilmektedir.

Yorumlar