MAKYAJ YENİ MAKEUP TREND STROBİNG

Cilde parlaklık kazandırmayı amaçlayan strobing makyaj uygulamasın da en son moda haline gelmiştir. Makyaj da kontur ve aydınlatma da ışık ve gölge tekniklerinde Kim Kardashian ile beraber moda haline geldi. Dünyada en çok uygulanan yöntemler haline gelmiştir. Şart olmamasına rağmen günlük makyajın bir parçası olarak görülmüştür. Fakat normal küçük kusurları kapatabilmek için çok iyi bir teknik olsa da yanlış uygulandığı zamanlar da kötü bir görüntü oluşmasına da neden olabilmektedir. Kontur, yüz hatlarınızı daha belirgin eder fakat daha kadınsı görüntüsünü verirken, cildinizi ışıldatarak daha genç sağlıklı ve taze bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.
MAKYAJ YENİ TREND STROBİNG

New makeup trend strobing

Özellikle ise yazın bu ışıltılarıyla tabaka halinde makyaj yapmadan çok daha az dokunuş ile ferah, taze ve güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Strobing, aydınlatıcı olarak bilinmektedir. Bilinen aydınlatma tekniklerini gölgelendirmelerini kontur olmadan uyguladığınız vakit bu ışıltılı ürünler ile strobing makyaj yapmış olursunuz. Yanlış uygulamalar da nemli görüntü terli gibi görünmenize neden olabilmektedir.

Strobin Nasıl Uygulanır?

Strobıng amacı mükemmel bir parlaklık elde etmektir. Bu makyajın doğru kullanılması içinde gerekli ayrıntıların bilinmesi gerekmektedir. Bu ayrıntılar ile yanlış yapmanızın imkanı bulunmamaktadır. Güzel bir makyaj için verilen taktikleri uygulayabilirsiniz.

Strobing (Aydınlatıcı) Uygulama Taktikleri

    İyi bir nemlendirici kullanarak cildinizi makyaja hazırlamalısınız.

    Cildinize en yakın olan aydınlatıcılardan seçmelisiniz.

    Aydınlatıcıyı yalnızca ışığın yüzünüzde aydınlattığı noktalara uygulamalısınız. Elmacık kemikler, şakaklarınız, alın ya da kaş kavisi üstü, kaş altları, burun köprüleri, burun uçları, gözlerin burun köprülerine yakın iç köşesi, dudak üstlerine uygulamalısınız.

    Likit ya da pudra ürünlerinden kullanıyorsunuz mutlaka önce elinizin üzerinden fazlalığı almalısınız. Ürünleri yüzünüzün tamamına uygulamamaya dikkat etmelisiniz.

    Cildiniz yağlı ise alnınıza ve çenenize kesinlikle uygulamamalısınız.

    Aydınlatıcıyı uyguladıktan sonra bir fırça ya da sünger ile çok iyi dağıtmalısınız.

    Yoğun ışıltılı aydınlatıcılar yerine kendinizden çok az ışıltı veren aydınlatıcılar önerimizdir.

    Parlak cildiniz ile floresan gibi parlamamak için makyajınız bazından, fondötenine kadar mat ürünler tercih edebilirsiniz.

    Sivilce ya da kızarıklıklar üzerine aydınlatıcı uygulamamalısınız. Aksi takdir de tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Yorumlar