LOR PEYNİRİNİN FAYDALARINI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bilindiği gibi lor peynirini makarna ve böreklerde sık kullanırız. Fakat lor peyniri sofralardan eksik edilmemeli çünkü bir çok sağlık sorununa iyi geldiğini uzmanlar açıkladı. Bağışıklık sistemi dahil tansiyon gibi hastalıkalara iyi geldiği açıklanan lor peyniri diyet yapanlarada tavsiye edilmektedir.
LOR PEYNİRİNİN FAYDALARINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Mineral ve vitamin bakımından oldukca zengin olması hastalıklara karşı koruyucu etkisini ortaya çıkarmakta mutlaka kahvaltılarda lor peynirine yer ayıralım.

Lor peynirinin besin değerleri

100 gr lor peyniri vücudun günlük ihtiyacı olan kalsiyum'un % 90'nını karşılamaktadır.

100 gr lor peynirde 700 mg kalsiyum bulunmaktadır.

Tuzlu yiyeceklerin tüketilmesi yasak tuz kısıtlaması olan kişiler için önerilmekte ayrıca kilo kontrolü ve vücudunda ödem olan kişiler içinde uygun olan lor peyniri diyet ve spor yapan kişiler içinde tüketilmesi gerektiğini uzmanlar önermektedir.

Lor peynirinin kalorisi

LOR PEYNİRİN FAYDALARINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Vitamin, mineral, protein, fosfor ve kalsiyum bakımından oldukca zengindir.

Lor peynirinin faydaları

Kansere karşı koruyucu etkisinin yanında kemikleri güçlendirmektedir. Bağışıklık sistemi zayıf kişilerde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Mide rahatsızlıklarını giderir.

Diyet yapanlar için ideal besin kaynağıdır. Mutlaka diyet yapanlar lor peynirini diyet listelerine eklemelidirler.

Sporcular lor peynirini mutlaka tüketmeli çünkü içeriğindeki serum proteini sayesinde kas sakatlanmalarını iyileştirme etkisi bulunmaktadır.

Lor peyniri inek sütünden yapılmakta fakat inek sütünden yapılsada ortaya çok faydalı peynir çıkıyor. Tabi inek sütünün faydaları şimdi daha iyi anlaşılıyor. Peyniri bu kadar faydalı ise düşünün inek sütü ne kadar faydalıdır.

Yorumlar