KISA SÜREDE AYDINLIK CİLDE KAVUŞUN

Çoğu ünlünün sahip olduğu sağlıklık ışıltıya sizler de sahip olabilirsiniz. Kısa sürede aydınlık cilde kavuşmak için dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Aydınlık cilt için ne yapılmalı? lekesiz bir yüz için ne yapılmalı? pürüzsüz bir cilde sahip olmak için mutlaka yazımızı okuyunuz.

Nemden Mahrum Kalmayın

İyi bir makyaj için ilk olarak cildinizi güzelce nemlendirmelisiniz. Cildinize ihtiyacı olan nemi vermediğiniz zaman uygulayacağınız makyajın güzel görünmeyeceğine emin olabilirsiniz. Uzmanların söyledikleri gibi canlı ve uyanık bir cilde sahip olmak için nemlendiriciyi tampon hareketler halinde uygulamalısınız.
KISA SÜREDE AYDINLIK CİLDE KAVUŞUN

Aydınlatıcı Bir Baz ile Cildi Hazırlayın

Nemlendirici ile cildinizi beslediniz. Sıra fondötenin daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlayacak olan makyaj bazında. Işıltı bir baz seçerseniz cilt makyajınızın daha aydınlık ve sağlıklı görünmesi de mümkündür. Hafif nemli, taze görünümü tercih edebilirsiniz. Makyaj bazınızın aydınlatıcı özelliği olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Işıltılı Fondöten Seçimi

Cilt makyajında en önemli adım ise seçilen fondötenin dokusu kadar uygulama şekline dikkat etmeniz son derece şarttır. Son dönemler de modeller de rastlanılan doğal, taze ve nemli görünümü yaratabilmek için, mat fondötenlerden uzak durmalısınız. Şeffaf, ışıltılı ve doğal duruşlu fondötenler yüzünüzü aydınlatmak için doğru seçim olacaktır.

Bakışlarınızı Canlandırın

Gözaltı halkalarınız varsa kusursuz makyajla bile yorgun ve sağlıksız görüneceksinizdir. Göz çevresine uygun, ihtiyacınız olan örtücülüğe sahip olan bir kapatıcı bakışları anında daha canlı  ve enerjik gösterebilmek için birebirdir. Aynı zamanda kapatıcıyı göz kapaklarına hafifçe vurarak cilt tonunu eşitleyebilirsiniz. Çizgilenmeye sebebiyet verebileceğinden fazla kullanmamalısınız. Göz çevresi çok hassas olduğundan göz kremleri kullanılabilir.

Yağlı Görünümü Geri de Bırakın

Her bayan cildinin sağlıklı görünmesini istemektedir. Fazla yağdan parlayan, belirgin gözenekli bir görünüm arzulamadığınızı biliyoruz. Bu görüntüyü engelleyebilmek içinse burun üstü ve kenarlarını, alın ortası gibi en çok yağlanan bölgeyi transparan pudra ile sabitleyerek gün içerisinde gerektiğinde tekrardan tekrarlayabilirsiniz. Tüm yüze yoğun bir şekilde pudra uyguladığınız da ciltteki sağlıklı ışıltı kaybolacaktır.

Son Olarak Yüz Hatlarını Öne Çıkarın

Yüz kontürleme trendi yavaş yavaş herkesin dilindedir. Yüzün doğru noktalarına uygulanacak aydınlatıcı ürünlerden yardım almak daha belirgin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Elmacık kemikleri, burun kemiği, şakaklar, üst dudak ve göz kapaklarına aydınlatıcı pudra uygulayabilir ve cildinize daha seksi bir hava katabilirsiniz.

Yorumlar