DUR DURAK BİLMEYEN ÖKSÜRÜĞE EN DOĞAL MÜDAHALE

Havaların soğuması ile birlikte ne yazık ki herkeste grip, nezle, bronşit gibi hastalıklar baş göstermeye başladı. Tabi bu hastalıklarla birlikte gelen öksürük hepimiz için zaman zaman dayanılmaz bir hale gelir. Özellikle geceleri başlayan ve bizi uykumuzdan eden öksürük için bugün sizlere çok doğal malzemelerle yapılan basit bir karışımdan bahsetmek istiyorum.
DUR DURAK BİLMEYEN ÖKSÜRÜĞE EN DOĞAL MÜDAHALE

Öksürüğü geçirmek için doğal yöntemler

Bu doğal karışım için su, bal ve muza ihtiyacımız var. Şaşırdığınızı tahmin ediyorum ama emin yapıp içtikten sonra etkilerini görünce eminim ki sizde hak verip etrafınıza da tavsiye edeceksiniz.

Gelelim en önemli kısma öksürükten kurtaran tarife:

Bunun için iki adet orta büyüklükte muz, 2 yemek kaşığı bal ve 400 ml ( bir su bardağı su 250 ml. Bu durumda 2 bardaktan biraz daha az ) ılık su eklemeniz gerekiyor.

Yapılışı:
-İlk olarak muzları soyup cam bir kâsenin içinde püre haline gelince kadar güzelce eziyoruz. Muzları ezerken metal çatal veya kaşık’ dan dan kaçının. Bunun yerine tahta veya plastik ürünler tercih edin. Bu sayede muzlarınız daha geç kararacaktır.

-Muzları güzelce ezdikten sonra üzerine kaynattığınız suyu ilave edip yarım saat kadar bekletin.

-Yarım saat bekledikten sonra suyunuz soğumaya başladığında balı karıştırıp karışımı güzelce karıştırın. Bu arada balı karıştırmadan önce suyun ılık olmasına dikkat edin sıcak suya karıştırdığınız bal fayda yerine zarar da verebilir.

Ve işte bu kadar kısa sürede öksürüğünüze çözüm olacak formül hazır.

Kullanımı:
Hazırladığınız karışımı günde dört defa eşit miktarda alarak tüketiniz. Bunu beş gün boyunca her gün yeniden hazırlayarak düzenli olarak tüketmeye devam edin. Beşinci günün sonunda öksürükten tamamen kurtulmuş olacaksınız. Dileyenler için şunu söylemek de fayda var isterseniz karışımı yemeden önce bir miktar karabiberde serpebilirsiniz.

Son olarak şunu özellikle belirtmek isterim ki ister bu tarif isterseniz yine okuduğunuz başka bir tarif yukarıda bahsettiğim basit rahatsızlıklardan kaynaklı şikâyetleriniz içindir. Eğer ki sizin uzun süredir ve nedenini bilmediğimiz bir öksürük şikâyetiniz varsa mutlaka bir doktora görünmeli ve onun önerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Şimdiden geçmişler olsun mutlu sağlıklı günler diliyorum.

Yorumlar