DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Ruj almaya karar verdiğiniz vakit raflar da renkler muhteşem gözükmektedir. Rujun rengini nasıl kendimize uygun olarak seçebiliriz?

Seçtiğiniz ruj ne kadar moda bir renk olursa olsun cildinize uyum sağlamıyor ise kötü bir görünüm verir. Ruj satın alırken cilt tonuna uygun bir ruj aldığınıza emin olmalısınız. Elinizin yan tarafına ya da parmak uçuna bir parça sürün. Böylelikle rujun parlak dokulu mu ya da mat mı olduğunu öğrenebilirsiniz. Rujunuzu seçmeden önce cildin rengi, dudakların yapısı, dudakların dolgunluğunun bilinmesi gerekmektedir. Cilt rengi, diğer bir deyiş ile cilt alt tonları, sıcak soğuk ve nötr olmak üzere 3 gruba ayrılmaktadır. Sıcak cilt tonuna sahip olanlar sarı ve turuncuya, soğuk cilt tonuna sahip olanlar mavi ve pembeye, nötr ise ne sıcak ne soğuk bir cilt kadar baskın olmamaktadır.
DOĞRU RUJ SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Cilt Alt Tonunu Nasıl Öğrenirim?

    Bunun için en iyi yöntem kol bilekleri iç kısmında damarların rengine bakarak anlaşılmaktadır. Bileklerin iç tarafında gözüken damarlar açık mavi ise soğuk, yeşilimsi bir renk varsa sıcaktır.

    Beyaz bir havlu ve ya kağıdı temizlediğiniz cildin yanına tutabilirsiniz. Cildiniz beyaz rengin yanında sarımsı bir renk gibi duruyorsa sıcak, pembemsi duruyor ise soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

    Bir kulağımızı arkasındaki çizgi ile belli olacak şekilde öne doğru bükebiliriz. Çizgiler pembeyse eğer soğuk, sarıya dönük bir renkse sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

Ruj Seçiminde İpuçları

    Her kadın dudaklarından daha olgun görünüme sahip olmak ister. Koyu ve mat renkler kullanılırsa görünümü daha kolay sağlar.

    Koyu tenlere çikolata, altın, kira ve kahverengi tonları güzel dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

    Açık pembe ve kırmızı bir ruj, açık tenli kadınlar da muhteşem durmaktadır. Eğer bir tık daha güzel olmasını istiyor iseniz turuncu ile hafif gölgelendirmeler yapabilirsiniz.

    Esmerseniz kan kırmızı rengini seçebilirsiniz. Özellikle dudak köşelerinin etrafında olan fazla ruju mendille silin ve sonrasında mendili dudaklarınıza bastırın.

    Altın bronz tenli bayanlar ise kahverengi ya  da pembe rujları tercih etmelidirler.

    Rujunuzu en iyi şekilde ortaya çıkarabilmek için pul pul görünümü kaldırabilmek için şeker ve zeytinyağını karıştırarak dudaklarınıza sürün.

Yorumlar