DOĞRU MASKARA SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Güzel bir makyaj yapmak her bayanın isteğidir. Fakat ne kadar güzel yaparsanız yapın kirpikleriniz sönük ise makyajınız eksik duracaktır. Maskara alımında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise nasıl bir kirpik istediğinize bağlıdır. İlk olarak kirpiğiniz dolgun mu yoksa az mı olarak buna dikkat etmelisiniz.
DOĞRU MASKARA SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Maskara Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Maskara seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar, rimelin fırçalarına kalın ve tombul fırçalar daha hacimli kirpikler içindir, ince ve taraklı fırçalar tek tek ayrılmış kirpikler içindir, kıvrık fırçalar ise kıvrılmış kirpikler içindir. Renk tercihi ise genel olarak siyah maskara her saç ve cilt rengine yakışmaktadır. Ayrıca kirpik tarayıcı kullanmanız, kirpik kıvırıcısı, alt kirpikleri asla es geçmemelisiniz. Çünkü alt kirpiklerinize maskarayı uyguladığınız da gözlerinizi daha çok ortaya çıkaracaktır. İki ayrı rimeli birleştirerek kirpiklerinize hacim verebilir ve uzatma etkisine sahip bir rimel kullanarak daha güzel görünüm elde edebilirsiniz. Temizliğini mutlaka gece yatmadan önce yapmalısınız.

Uzun ve Seyrek Kirpikler için Maskara

Maskara satın alırken dolgun maskaralara yönelmelisiniz. Bu tip maskaraların fırçaları sık kıllı olmaktadır ve böylelikle kirpiklerinizin hepsine sürüler. Maskarayı zikzak bir şekilde yaparak sürmek hiç bir kirpiğinizi boş geçmeyeceğinden daha dolgun gözükecektir.

Uzun ve Dolgun Kirpikler için Maskara

Bu kirpikler kaşa yaklaşmayan kirpiklerdir. Sadece karşıya doğru bakma tanımı ile ifade edebiliriz. Fakat her zaman kıvrık olan ve kaşa yaklaşan kirpikler güzel durmaktadır. Kirpiklerinizi kıvırabilmek için kıvırıcıdan yardım alabilir veya kıvıran maskaralar kullanabilirsiniz. İşinize yarayacak maskaralar ise spiral şeklinde kıvrılmış olan fırçalardır.

Dolgun ve Kısa Kirpikler için Maskara

Uzun gösteren maskara edinmeniz gerekmektedir. Sürerken dikkat etmeniz gereken nokta ise kirpiklerin dibinden başlayarak yukarıya doğru sürmek ve uçlara yaklaşırken de fırçayı oynatmaktır. Başınızı arka tarafa doğru eğin ve gözünüzü bir parmağınız ile yukarıya doğru çekerek maskaranızı sürün.

Hem Kısa Hemde Seyrek Kirpik için Maskara

Yapmanız gereken tek şey hem dolgunluk hem de uzunluk veren maskaraları tercih etmektir. İki ayrı maskara almalısınız bu durumda. Kirpiklerinize hangisini süreceğiniz ise size kalmıştır. Fakat ikisini bir arada sürdüğünüz vakit gerçekten güzel göründüklerini göreceksiniz.

Yorumlar