DAHA UZUN GÖRÜNEBİLMEK İÇİN İPUÇLARI

Kısa boylu, minyon tip kadınlar daha uzun görünebilmek için çabalamaktadırlar. Boyu daha uzun göstermek için egzersizlerden, kıyafet ve ayakkabı seçimine kadar yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Çoğu kişi boylarının uzunluğundan memnun olmamaktadır. Genetik ile ilgili olan boy ergenlik çağından sonra uzama ihtimali daha düşük bir hal almaktadır. Kısa boylu, minyon tipli bayanlar hallerinden memnun olduklarını söyleseler de daha uzun görünmek istedikleri bir gerçektir.
DAHA UZUN GÖRÜNEBİLMEK İÇİN İPUÇLARI

Uzun görünmenin yolları kadın

Daha uzun görünmenin en basit yolu ise doğru duruştur. Çoğu kişi dik durmadığından daha kısa görünmektedir. Duruşunuza dikkat edin ve dik durmak daha uzun görünmenizi sağlamakla kalmaz ve aynı zamanda daha kendine güvenli görünebilirsiniz. Bunların yanı sıra yaşınız ilerledikçe bel ve sırt sorunlarıyla da karşılaşma olasılığınız azalmaktadır.

Başınızı Dik Tutun

Yürürken başınızı dik tutun ve her zaman ileriye bakın. Bu şekilde hem güven hem de daha fazla uzun görünüm elde edersiniz. Bu pozisyon ile kişilerinde üzerinde çokça iyi bir intiba bırakabilirsiniz. Kendinizi daha uzun hissetmek kendinizi olan güveninizi de arttırabilir ya da hayattan daha fazla keyif almanızı sağlayabilir. Fiziksel olarak boyunuzu uzatmanın garantili bir yolu ise dik durmayı başarmanızdır.

Egzersiz Harekeleri

Açma germe hareketleri yapınız. Kaslar, kemikler ve eklemler için çok faydalı olacaktır. Haftada bir kaç defa egzersiz yapmak, sırt kaslarınızı güçlendirecek ve daha dik durmanız için yardımcı olacaktır.

Doğru Kıyafet Seçimi

Eğer daha uzun görünmek istiyor iseniz yapacağınız en yanlış şeylerden biri ise bol giysilerdir. Çok dar pantolonlar giymenizi söylemiyoruz, vücudunuza uyan kıyafetler giymeniz gerekmektedir. Vücuduna tam uyan giysiler giydiğinizde hem daha ince hem daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Parça seçiminde ise etek, elbise kombinleri ve renk olarak beyaz, siyah, sarı ve kırmızı tonları tercih edilebilir.

Ayakkabınıza Taban Ekletin

Ayakkabılarına fazladan taban eklemeniz bir kaç saniye içerisinde sizi daha uzun gösterecektir. Bu sadece uzun görünmenize yaramaz aynı zamanda ayaklarınızın da rahat etmesini sağlamaktadır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise ayakkabılarınıza tabak ekleyeceksiniz, normal ayakkabı numaranızdan büyük bir numara ayakkabı almanız gerekmektedir.

Yorumlar